İsim Arama

Zinaida İsminin Anlamı Nedir? Zinaida Ne Demek?

Zinaida ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Zinaida isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Zinaida isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Zinaida isminin anlamı nedir? Zinaida ne demek?

Zinaida isminin anlamı nedir?
  • Zinaida isminin cinsiyeti: Kız
  • Zinaida isminin kökeni: Yunanca
  • Zinaida isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Zinaida ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Zinaida ismindeki harf sayısı: 7
  • Zinaida isminin rengi: Pembe
  • Zinaida isminin nitelikeri: Uyumsuz, Yaramaz, Misafirperver, İnatçı, Agresif

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Zinaida

Zinaida isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Zinaida ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Zinaida isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Zinaida İsmiyle Uyumlu İsimler

Zinaida İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nagida, Farida, Majida, Elpida, Khalida, Zubaida, Zaida, Elfida, Elvida, Zinaida

Zinaida İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Zindel, Zinovi, Zinovia, Zinnur, Rida, Abu Ubaida

Zinaida ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Zinaida İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Zinaida İsmi Konulabilir Mi?

Zinaida isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Zinaida isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Zinaida İsmi Caiz Mi?

Zinaida ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Zinaida isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Zinaida İsminin Özellikleri

Zinaida isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Zinaida İsminin Sayı Analizi

Zinaida isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Z: 29
İ: 12
N: 17
A: 1
İ: 12
D: 5
A: 1

Zinaida isminin numerolojik değeri: 77

Zinaida İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Zinaida İsmi İle Akrostiş Şiirler

Zor günlerime son verdin sen yarim
İstersen diken olurum dalımda tek gül sen
Ne olur artık bir daha beni sensiz bırakma
Ayrılık denen kelime düşmedi hiç kalemimden
İstersen diken olurum dalımda tek gül sen
Darda kalmayasın bir ömür boyu
Ayrılık denen kelime düşmedi hiç kalemimden

Zinaida İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Zinaida isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Zinaida

Zinaida İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Zinaida isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Zinaida

Zinaida İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Zinaida isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Zinaida

Zinaida İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Zinaida ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Zinaida İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Zinaida ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Bilimsel, Enerjik, Sağduyu Sahibi, Girişken, Güçlü olmalarıdır.

Zinaida İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Zinaida ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hurafeci, Kırılgan, Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif, Güçsüz olmalarıdır.

Zinaida isminin Notasyonları Nelerdir?

Zinaida isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
İ: İzmir
N: Niğde
A: Adana
İ: İzmir
D: Denizli
A: Adana

Zinaida Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
İ: İrfan
N: Nizam
A: Ahmet
İ: İrfan
D: Davut
A: Ahmet

Zinaida isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
İ:
N: November
A: Alfa
İ:
D: Delta
A: Alfa

Zinaida isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
İ: İstif
N: Neptün
A: Aydın
İ: İstif
D: Deniz
A: Aydın

Zinaida İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Zinaida ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Zinaida ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Zinaida ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Zinaida İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.