İsim Arama

Zeyrek İsminin Anlamı Nedir? Zeyrek Ne Demek?

Zeyrek ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Zeyrek isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Zeyrek isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Zeyrek isminin anlamı nedir? Zeyrek ne demek?

Zeyrek isminin anlamı nedir?
  • Zeyrek isminin cinsiyeti: Erkek
  • Zeyrek isminin kökeni: Farsça
  • Zeyrek isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Zeyrek ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Zeyrek ismindeki harf sayısı: 6
  • Zeyrek isminin rengi: Mavi
  • Zeyrek isminin nitelikeri: Uyumsuz, Çalışkan, Maceracı, Komik, Hayalperest

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Zeyrek

Zeyrek isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Zeyrek ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.

Zeyrek isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Zeyrek İsmiyle Uyumlu İsimler

Zeyrek İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Zeynep, Zeyşan, Zeyneb, Zeyniye, Zeyno

Zeyrek İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Böğrek, Özerek, Tendürek, İyiyürek, Tokyürek, Tarek, Zeyni, Zeyneddin, Demiryürek, Zeynel

Zeyrek ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Zeyrek İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Zeyrek İsmi Konulabilir Mi?

Zeyrek isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Zeyrek isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Zeyrek İsmi Caiz Mi?

Zeyrek ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Zeyrek isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Zeyrek İsminin Özellikleri

Zeyrek isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Zeyrek İsminin Sayı Analizi

Zeyrek isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Z: 29
E: 6
Y: 28
R: 21
E: 6
K: 14

Zeyrek isminin numerolojik değeri: 104

Zeyrek İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Zeyrek İsmi İle Akrostiş Şiirler

Zor değil inan yarim yarın bizimdir
En büyük sevdam sensin ey yarim
Yaralı olan yüreğim yine kan ağlar
Resimlerine bakıp hayaller kurup
En büyük sevdam sensin ey yarim
Kollarımda bulduğum mutluluk yarınımsın sen

Zeyrek İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Zeyrek isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Zeyrek

Zeyrek İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Zeyrek isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Zeyrek

Zeyrek İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Zeyrek isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Zeyrek

Zeyrek İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Zeyrek ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Zeyrek İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Zeyrek ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Bilimsel, Duygusal, Gezgin, Maceracı, Romantik olmalarıdır.

Zeyrek İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Zeyrek ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hurafeci, Gereksiz İnatçı, Geçmişte Yaşayan, Gaddar, Kıskanç olmalarıdır.

Zeyrek isminin Notasyonları Nelerdir?

Zeyrek isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
E: Edirne
Y: Yozgat
R: Rize
E: Edirne
K: Kars

Zeyrek Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
E: Ekrem
Y: Yahya
R: Rasim
E: Ekrem
K: Kadri

Zeyrek isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
E: Echo
Y: Yankee
R: Romeo
E: Echo
K: Kilo

Zeyrek isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
E: Engin
Y: Yılmaz
R: Reis
E: Engin
K: Kalyon

Zeyrek İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Zeyrek ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Zeyrek ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Zeyrek ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Zeyrek İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.