İsim Arama

Zerda İsminin Anlamı

Zerda isminin anlamı nedir? Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Zerda isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Zerda isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Zerda isminin anlamı nedir? Zerda ne demek?

  • Zerda isminin cinsiyeti: Kız
  • Zerda isminin kökeni: Bilinmiyor
  • Zerda isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Zerda ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Zerda ismindeki harf sayısı: 5
  • Zerda isminin rengi: Pembe
  • Zerda isminin nitelikeri: Uyumsuz, Çalışkan, Komik, Agresif, İnatçı

Zerda İsminin Anlamı Nedir? Zerda Ne Demek?

Zerda isminin anlamı nedir?

Bulunuduğuz Yerin Posta Kodu Nedir?

İsim Analizi Zerda

Zerda isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Zerda ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Zerda isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Zerda İsmiyle Uyumlu İsimler

Zerda İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Zergûn, Zerrin, Zernişan, Zerafet, Ferda, Serda, Zerrinkâr, Zerya, Zerda, Zeredah

Zerda İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Zer, Zerin, Zero, Zereth, Derda, Gürarda, Özarda, Zerahiah, Zerah

Zerda ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Zerda İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Zerda İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Zerda ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Zerda İsmi Konulabilir Mi?

Zerda isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Zerda isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Zerda İsmi Caiz Mi?

Zerda ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Zerda isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Zerda İsminin Diyanetteki Anlamı

Zerda isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Zerda isminin anlamı: Altın gibi sarı. Kayısı çiçeği.

Zerda İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Zerda ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Zerda ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Zerda ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Zerda ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Zerda İsminin Özellikleri

Zerda isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Zerda İsminin Sayı Analizi

Zerda isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Z: 29
E: 6
R: 21
D: 5
A: 1

Zerda isminin numerolojik değeri: 62

Zerda İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Zerda İsmi İle Akrostiş Şiirler

Zor zamanlar sonlanır mutluluk kapıyı çalar
El ele mutluluğa koşacağız biz
Resmin mabedim olmuş din-i aşkta
Derya gözlerinde boğulup gitsem
Aradığım aşkı sende buldum ben

Zerda İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Zerda isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Zerda

Zerda İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Zerda isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Zerda

Zerda İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Zerda isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Zerda

Zerda İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Zerda isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Zerda isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Zerda isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Zerda isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Zerda isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Zerda isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Zerda İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Zerda ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Zerda İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Zerda ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Bilimsel, Duygusal, Maceracı, Güçlü, Girişken olmalarıdır.

Zerda İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Zerda ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hurafeci, Gereksiz İnatçı, Gaddar, Güçsüz, Agresif olmalarıdır.

Zerda isminin Notasyonları Nelerdir?

Zerda isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
E: Edirne
R: Rize
D: Denizli
A: Adana

Zerda Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
E: Ekrem
R: Rasim
D: Davut
A: Ahmet

Zerda isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
E: Echo
R: Romeo
D: Delta
A: Alfa

Zerda isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
E: Engin
R: Reis
D: Deniz
A: Aydın

Zerda İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Zerda ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Zerda ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Zerda ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Zerda İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 7 yorum yapılmıştır.

Emine
27.03.2019

Tek bir kelimeyle harika💐💐💐💐💐💐.

Zerda Karip
23.02.2019

Tek bir kelime harika.

Zerda
01.02.2019

İsmimin anlamı çok güzel.

Zerda Altunç
08.09.2018

Süper cok begndim.

Zerda Şimşek
04.06.2018

Çok güzel siir.

Zerda Kayıran
09.01.2018

Çoook beğendim süper.

Zerda Uslu
05.01.2017

Süper ya şiir varmııııııııııııı.

zerda isminin numerolojisi, zerda isminin enerjisi, zerda isminin arapça yazlışı, zerda isminin hikayesi, zerda isminin burcu, zerda isminin uğurlu sayısı, zerda isminin ebced değeri, zerda isminin rengi, zerda isminin harf analizi