İsim Arama

Melis İsminin Anlamı Nedir? Melis Ne Demek?

Melis ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Melis isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Melis isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Melis isminin anlamı nedir? Melis ne demek?

Melis isminin anlamı nedir?
 • Melis isminin cinsiyeti: Kız
 • Melis isminin kökeni: Bilinmiyor
 • Melis isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
 • Melis ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
 • Melis ismindeki harf sayısı: 5
 • Melis isminin rengi: Pembe
 • Melis isminin nitelikeri: Uyumlu, Çalışkan, Gösterişli, Yaramaz, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Melis

Melis isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Melis ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Melis isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Melis İsmiyle Uyumlu İsimler

Melis İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Melahat, Meleknur, Meltem, Melanthe, Mela, Melis, Ardelis, Melanya, Melinda, Meleknaz

Melis İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Vasilis, Mikhalis, Melen, Melchi-Shua, Salis, Selis, Melih, Halis, Melkon, Melchi

Melis ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Melis İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Melis İsmi Konulabilir Mi?

Melis isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Melis isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Melis İsmi Caiz Mi?

Melis ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Melis isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Melis İsminin Özellikleri

Melis isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Melis İsminin Sayı Analizi

Melis isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

M: 16
E: 6
L: 15
İ: 12
S: 22

Melis isminin numerolojik değeri: 71

Melis İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Melis İsmi İle Akrostiş Şiirler

Mermi de sıksan bulacaksın cezanı
Erken başladım şiiri yazmaya
Lanetli dünyandan çıkıp dönme geri
İçeri sen girince
Samimi duygularımı anlatsam bakarak gözlerine

Melis İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Melis isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Melis

Melis İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Melis isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Melis

Melis İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Melis isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Melis

Melis İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

 • Melisa Şahin: 2. sezon Bu Tarz Benim yarışmacısıdır. Melisa Şahin, 1989 yılında istanbul’da doğmuştur. Sunuculuk ve mankenlik yapmakta olan Melisa Şahin, ayda ortalama 10 bin liralık alışveriş yaparmış. Yarışmayı kazanırsa kazandığı parayla sokak hayvanlarına yardım edeceğini söyleyen Melisa Şahin’in 3 köpeği için de bir bakıcısı varmış.1,78 cm boyunda ve 55 kilo olan Melisa Şahin,binicilik sporu ile uğraşıyor ve İngilizce, İtalyanca ve Korece biliyor. 2013 yılının son haftasında istanbul’da gerçekleştirilen ...
 • Melis Babadağ: “Pis Yedili” adlı dizide Elçin karakterini canlandırdı.Melis Babadağ, 17 Ocak 1984 tarihinde Adana’da doğmuştur. 2001 yılında Üsküdar Anadolu lisesinden mezun oldu. 2007 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Bölümünden mezun olan oyuncu 2002 yılından bu yana oyunculuk yapmaktadır. 2002 yılında reklam oyunculuğu yapmayallarında Ayla Algan ve Ergün Demir'den oyunculuk dersleri aldı.Melis Babadağ, 2011 - 2013 yılları arasında “Pis Yedili” adlı dizide Elçin karakterini ca...
 • Melisa Sözen: Melisa Sözen, 6 Temmuz 1985 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Barış adında bir erkek kardeşi vardır. İlkokula Ata Koleji'nde başladı, ancak Lütfü Banat okulundan mezun oldu. Ortaokulu Ata Koleji'nde okudu. Aynı zamanda Alev Baymur Bale Okulu'na devam etti. Sahneye ilk kez 14 yaşındayken "Yedi Kocalı Hürmüz" müzikalinde çıktı. Orada tanıştığı Nilgün Belgün ve Levent Özdilek ile de 1999 yılında “Kadınlar Kulübü” adlı ilk televizyon dizisinde oynadı. Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümü'nü biti...
 • Melis Kar: 2011 yılında “O Ses Türkiye” yarışmasında yarı finale kalarak ismini duyurdu.Melis Kar, 18 Mart 1990 tarihinde Hatay'ın Antakya ilçesinde Hicran ve Necdet Kar çiftinin ilk çocuğu olarak doğmuştur. 7 yaşında piyano eğitimini almaya başladı ve lisede ilk müzik grubunu kurarak ilk defa sahnede şarkı söylemeye başladı. İlkokulu Cemil Şükrü Çolakoğlu İlköğretim Okulunda, liseyi de Selim Nevzat Şahin Anadolu Lisesinde tamamladı. Üniversiteye gelene kadar da Antakya’da büyüdü. 2008 yılında istanbul'a g...
 • Melisa Aslı Pamuk: Melisa Aslı Pamuk, 14 Nisan 1991 tarihinde Hollanda, Haarlem’de doğmuştur. Aslen İskendurun’ludur. Kendisi istanbul’da olmakla beraber ailesi hala Hollanda’da yaşamaktadır. Türk kökenli olup Hollanda vatandaşıdır. 14 yaşında iken modelliğe başladı. Amsterdam Üniversitesinde Psikoloji eğitimi öğrencisi iken güzellik yarışmaları yüzünden okulu dondurdu. 2009 yılında Best Model of Turkey (Türkiye'nin en iyi mankeni) adlı yarışmada Best Promising (Umut/Gelecek Vaat Eden Model) unvanını aldı.Tatil iç...
 • Melis Birkan: Melis Birkan, 30 Kasım 1983 tarihinde Ankara’da ailesinin tek çocuğu olarak doğmuştur.Annesinin adı Selda, Babasının adı Cevdet Birkan’dır. İlkokula başladığı sene babasının işi nedeniyle istanbul’a taşındılar. Henüz altı yaşındayken ortaya çıkan dans ilgisi üzerine ilköğretim ve lise yıllarında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda bale dersleri aldı. Aynı üniversitede hem okuyup hem çalışarak modern dans eğitimini tamamladı. O zamanlar aklında oyunculuk yapmak yoktur. Oyunculuğa ba...
Melis İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Melis ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Zeki, Duygusal, Yetenekli, Enerjik, Espirili olmalarıdır.

Melis İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Melis ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sanat Yönü Başarısız, Gereksiz İnatçı, Obur, Kırılgan, Baskıcı olmalarıdır.

Melis isminin Notasyonları Nelerdir?

Melis isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
E: Edirne
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
S: Sinop

Melis Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
E: Ekrem
L: Lokum
İ: İrfan
S: Serhat

Melis isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
E: Echo
L: Lima
İ:
S: Sierra

Melis isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
E: Engin
L: Levent
İ: İstif
S: Seydi

Melis İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Melis ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Melis ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Melis ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Melis İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 4 yorum yapılmıştır.

Melis
17.04.2019

Melis = kralice bal arisi (kiz, tek kiz ari kralice ari oldugu icin) melih = bal arisi (erkek).

Melis Bozkurt
26.02.2019

Herşeyi açıklamızsınız afferim size.

Havva Baş
15.02.2019

Merhaba ben havva bu hesap mükkemmel ve de asıl a anlamı bu melis isminin.

Melis Elmacı
15.02.2019

Ya bu mükemmel adımın bu kadar çok anlamı olduğunu bilmiyordum ama bunlar melisanın anlamları melis in anlamı şişman ve tembel anlamında.