İsim Arama

Zaray İsminin Anlamı Nedir? Zaray Ne Demek?

Zaray ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Zaray isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Zaray isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Zaray isminin anlamı nedir? Zaray ne demek?

Zaray isminin anlamı nedir?
  • Zaray isminin cinsiyeti: Kız
  • Zaray isminin kökeni: Arapça
  • Zaray isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Zaray ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Zaray ismindeki harf sayısı: 5
  • Zaray isminin rengi: Pembe
  • Zaray isminin nitelikeri: Uyumsuz, İnatçı, Komik, Maceracı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Zaray

Zaray isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Zaray ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.

Zaray isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Zaray İsmiyle Uyumlu İsimler

Zaray İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Zarifa, Zarife, Zarui, Zara, Zarah, Zaray, Feray, Güleray, Miray, Seray

Zaray İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Yıldıray, Güneray, Zarina, Emiray, Zary, Oray, Kıray, Alpgiray, Zared, Özgiray

Zaray ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Zaray İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Zaray İsmi Konulabilir Mi?

Zaray isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Zaray isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Zaray İsmi Caiz Mi?

Zaray ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Zaray isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Zaray İsminin Özellikleri

Zaray isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Zaray İsminin Sayı Analizi

Zaray isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Z: 29
A: 1
R: 21
A: 1
Y: 28

Zaray isminin numerolojik değeri: 80

Zaray İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Zaray İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ziyan oldu bencilliklerim yüzünden işleyen zamanım
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Rica ediyorum yüzün düşmesin yere
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Yarim, yarenim bu sevda seninleyken bile sana susuyor

Zaray İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Zaray isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Zaray

Zaray İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Zaray isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Zaray

Zaray İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Zaray isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Zaray

Zaray İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Zaray ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Zaray İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Zaray ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Bilimsel, Girişken, Maceracı, Gezgin olmalarıdır.

Zaray İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Zaray ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hurafeci, Agresif, Gaddar, Geçmişte Yaşayan olmalarıdır.

Zaray isminin Notasyonları Nelerdir?

Zaray isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
A: Adana
R: Rize
A: Adana
Y: Yozgat

Zaray Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
A: Ahmet
R: Rasim
A: Ahmet
Y: Yahya

Zaray isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
A: Alfa
R: Romeo
A: Alfa
Y: Yankee

Zaray isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
A: Aydın
R: Reis
A: Aydın
Y: Yılmaz

Zaray İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Zaray ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Zaray ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Zaray ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Zaray İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.