İsim Arama

Zaina İsminin Anlamı Nedir? Zaina Ne Demek?

Zaina ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Zaina isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Zaina isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Zaina isminin anlamı nedir? Zaina ne demek?

Zaina isminin anlamı nedir?
  • Zaina isminin cinsiyeti: Kız
  • Zaina isminin kökeni: Arapça
  • Zaina isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Zaina ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Zaina ismindeki harf sayısı: 5
  • Zaina isminin rengi: Pembe
  • Zaina isminin nitelikeri: Uyumsuz, İnatçı, Yaramaz, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Zaina

Zaina isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Zaina ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Zaina isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Zaina İsmiyle Uyumlu İsimler

Zaina İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Semina, Shaina, Armina, Hermandina, Melina, Thamina, Ecaterina, Yonina, Philina, Lexina

Zaina İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Idina, Sina, Sirina, Zait, Zaid, Gemina, Zarina, Zaik, Mekselina, Zelina

Zaina ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Zaina İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Zaina İsmi Konulabilir Mi?

Zaina isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Zaina isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Zaina İsmi Caiz Mi?

Zaina ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Zaina isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Zaina İsminin Özellikleri

Zaina isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Zaina İsminin Sayı Analizi

Zaina isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Z: 29
A: 1
İ: 12
N: 17
A: 1

Zaina isminin numerolojik değeri: 60

Zaina İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Zaina İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ziyan oldu bencilliklerim yüzünden işleyen zamanım
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Ne olur sende benimle hep benim ol
Aşkını her yerde haykırıyorum ben

Zaina İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Zaina isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Zaina

Zaina İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Zaina isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Zaina

Zaina İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Zaina isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Zaina

Zaina İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Zaina ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Zaina İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Zaina ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Bilimsel, Girişken, Enerjik, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Zaina İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Zaina ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hurafeci, Agresif, Kırılgan, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Zaina isminin Notasyonları Nelerdir?

Zaina isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
A: Adana
İ: İzmir
N: Niğde
A: Adana

Zaina Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
A: Ahmet
İ: İrfan
N: Nizam
A: Ahmet

Zaina isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
A: Alfa
İ:
N: November
A: Alfa

Zaina isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
A: Aydın
İ: İstif
N: Neptün
A: Aydın

Zaina İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Zaina ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Zaina ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Zaina ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Zaina İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.