İsim Arama

Zahrah İsminin Anlamı Nedir? Zahrah Ne Demek?

Zahrah ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Zahrah isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Zahrah isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Zahrah isminin anlamı nedir? Zahrah ne demek?

Zahrah isminin anlamı nedir?
  • Zahrah isminin cinsiyeti: Kız
  • Zahrah isminin kökeni: Arapça
  • Zahrah isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Zahrah ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Zahrah ismindeki harf sayısı: 6
  • Zahrah isminin rengi: Pembe
  • Zahrah isminin nitelikeri: Uyumsuz, İnatçı, Tez Canlı, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Zahrah

Zahrah isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Zahrah ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.

Zahrah isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Zahrah İsmiyle Uyumlu İsimler

Zahrah İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Darah, Shakirah, Shiphrah, Debrah, Shajarah, Tziporah, Samirah, Serah, Amirah, Farah

Zahrah İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Zerah, Ziporah, Korah, Jarah, Ezrah, Jorah, Hasrah, İnşirah, Jerah, Emrah

Zahrah ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Zahrah İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Zahrah İsmi Konulabilir Mi?

Zahrah isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Zahrah isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Zahrah İsmi Caiz Mi?

Zahrah ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Zahrah isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Zahrah İsminin Özellikleri

Zahrah isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Zahrah İsminin Sayı Analizi

Zahrah isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Z: 29
A: 1
H: 10
R: 21
A: 1
H: 10

Zahrah isminin numerolojik değeri: 72

Zahrah İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Zahrah İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ziyan oldu bencilliklerim yüzünden işleyen zamanım
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Hasret çekiyorum özlüyorum bir an görmezsem
Rica ediyorum yüzün düşmesin yere
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Hasret çekiyorum özlüyorum bir an görmezsem

Zahrah İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Zahrah isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Zahrah

Zahrah İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Zahrah isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Zahrah

Zahrah İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Zahrah isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Zahrah

Zahrah İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Zahrah ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Zahrah İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Zahrah ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Bilimsel, Girişken, Sakin, Maceracı olmalarıdır.

Zahrah İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Zahrah ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hurafeci, Agresif, Panik, Gaddar olmalarıdır.

Zahrah isminin Notasyonları Nelerdir?

Zahrah isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
A: Adana
H: Hatay
R: Rize
A: Adana
H: Hatay

Zahrah Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
A: Ahmet
H: Hasan
R: Rasim
A: Ahmet
H: Hasan

Zahrah isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
A: Alfa
H: Hotel
R: Romeo
A: Alfa
H: Hotel

Zahrah isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
A: Aydın
H: Halat
R: Reis
A: Aydın
H: Halat

Zahrah İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Zahrah ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Zahrah ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Zahrah ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Zahrah İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.