İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Yusuf İsminin Anlamı

 • Yusuf isminin cinsiyeti: Erkek
 • Yusuf isminin kökeni: Arapça
 • Yusuf isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
 • Yusuf ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
 • Yusuf ismindeki harf sayısı: 5
 • Yusuf isminin rengi: Mavi
 • Yusuf isminin nitelikeri: Maceracı, Modern, Dürüst, Sinirli

Yusuf İsminin Anlamı Nedir?

Yusuf isminin anlamı nedir?

Yusuf isminin anlamı nedir, Yusuf ne demektir, Yusuf ne anlama gelir, Yusuf manası nedir?

Yusuf İsminin Analizi

Yusuf isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Yusuf ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz paylaşımcılıktır. Sempatinizi ve anlayışınızı geliştirmeyi öğrenmelisiniz. Paylaşım sadece iki kişi arasında olmaz, gurup içinde işbirliği yapmayı öğrenin. Nazik ve saygılı olun, siz titiz ve arkadaş canlısı bir kişisiniz. Evrensel barışı sağlamak için çalışacaksınız. Paylaşımcılık her zaman için sadece iki kişi arasında değildir, bu ortaklığı tüm evrene yayın.

İfadenizi, hayatınızı paylaşanlar arasında uyum yaratarak ortaya koyacaksınız.Her zaman geri planda kalmayı tercih ediyorsunuz.Tinsel çalışmalarınızı kollektif olarak yapacaksınız.Duygusal doğanız sizi yeteneklerinizi gizleyecek kadar mütevazi yapıyor.Hayata ilgisizlikle bakmaya çalışın, aksi takdirde aşırı duygusal tepkileriniz size zarar verebilir

Yusuf İsminin Harf ve Sayı Analizi İçin Tıklayınız

Yusuf İsmiyle Uyumlu İsimler

Yusuf İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Yusuf İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Yusuf, Yusri, Yousuf, Jusuf, Yussel, Yusef

Yusuf İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Yusuf ismi kuranda Geçiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır.

Yusuf İsmi Konulabilir Mi?

Yusuf isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Yusuf isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Yusuf İsmi Caiz Mi?

Yusuf ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Yusuf isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Yusuf İsminin Diyanetteki Anlamı

Yusuf isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Yusuf isminin anlamı: Eklenecek, ilave edilecek

Yusuf İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Yusuf ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Yusuf ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Yusuf ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Yusuf ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Yusuf İsminin Özellikleri

Yusuf isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Yusuf İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Yusuf İsmi İle Akrostiş Şiirler

Yanabildim her gün her gece
Uzaklar yakın olmaz aşk kalbime tuzak.
Sevgi sözlerini sıralayıp.
Uzaklar yakın olmaz aşk kalbime tuzak.
Farkı dünyalarda farklı düşlerdeydik

Yusuf İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Yusuf isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Yusuf İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Yusuf isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Yusuf İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Yusuf isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Yusuf İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Yusuf isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Yusuf isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Yusuf isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Yusuf isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Yusuf isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Yusuf isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Yusuf İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

 • Yusuf Nalkesen: Yusuf Nalkesen, 25 Aralık 1923’de altı kardeşin en küçüğü olarak Üsküp'ün İştip kasabasında bir Türk ailesinde dünyaya geldi. Yeni kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin dışında kaldıkları için gördükleri etnik baskılar sebebiyle Yusuf Nalkesen daha kundakta iken Türkiye’ye göç ettiler ve İzmir’e Kadifekale’ye yerleştiler. Annesi Hayriye hanımdır, babası bir nalbanttır. Bir süre sonra babasının ve abisinin aile mesleği olan nalbantlığın geçerli olabileceği İzmir’e en yakın olan Turgutlu’ya göçtüler. İl...
 • Yusuf Akçura: Türkçülük akımının önde gelen temsilcilerinden olan Tatar asıllı Türk yazar ve siyasetçi Yusuf Akçura, Türk Tarih Kurumu Başkanlığı yapmıştır.Yusuf Akçura, 2 Aralık 1876 tarihinde Ulyanovsk, Rusya’da doğmuştur. Ailesi Kazan'a göç etmiş Kırım Türklerinden aristokrat bir aile idi. Babası çuha fabrikası sahibi fabrikatör Hasan Bey, annesi Yunusoğulları'ndan Bibi Kamer Banu Hanım idi. Babası 2 yaşında iken öldü. Annesi 1883 yılında İstanbul'a taşındı ve orada Dağıstanlı Osman Bey ile evlendi. Üvey b...
 • Yusuf Demirkol: Zakkum grubunun solisti, gitaristi ve bestecisidir.Yusuf Demirkol, 3 Ocak 1980 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Liseyi Ankara’da bitirdikten sonra 1997 yılında Kıbrıs'a yerleşti. 2 yıl sonra tekrar Ankara’ya döndü. 1999 yılında Cem Senyücel ve Eren Parlakgümüş ile birlikte “Raindog” adlı müzik grubu kurdular. İlk olarak Sinema Bar'da sahne aldılar. Ankara barlarında müzik yaptılar. Emre Yılmaztürk 2003 senesinde guruba katıldı. Ankara ’da Raindog olarak ünlendiğinde ağırlıklı olarak İngiliz grupla...
 • Yusuf Atılgan: Yusuf Ziya Atılgan, 1921 doğumlu yazar.“Aylak Adam” romanıyla Türk Edebiyatı’nda yabancılaşma ve yalnızlığı en iyi işleyen yazarlardan birdir. “Anayurt Oteli” adlı romanı sinemaya uyarlanmıştır. Yusuf Atılgan, 27 Haziran 1921’de Manisa’da doğdu. Annesi Avniye Hanım, babası ise bir tahsildar olan Hamdi Atılgan’dı. Ortaokulu Manisa Ortaokulu’nda okudu, 1936’da bu okulu bitirdikten sonra öğrenimine Balıkesir Lisesi’nde devam etti. 1939 yılında buradan mezun oldu ve İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fa...
 • Yusuf Akgün: 2015 yılında “Hayat Mucizelere Gebe” dizisinde oynadı.Yusuf Akgün, 11 Eylül 1984 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Tam adı Yusuf Ali Akgün’dır. Orta ve lise öğretimini Bilge Kagan Lisesinde yaptı. 2003 yılında kazandığı Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümünde burslu olarak okudu. Yüksek lisans yaptı, work shop’lara katıldı. 2004 yılında Ortaoyuncularda Ferhan Şensoy'un yardımcı asistanı olarak çalıştı. 2004 yılında Engin Cezzar'in tavsiyesi ile başrolünde Teoman’ın oynadı...
 • Yusuf Namoğlu: MHK Başkanı, siyasetçi2011 yılında Merkez Hakem Kurulu başkanlığı yapan Yusuf Namoğlu, 16 Aralık 2014 tarihinde ikinci defa Merkez Hakem Kurulu başkanı olmuştur. Yusuf Namoğlu, 1947tur. İstanbul Beşiktaş’da Ortaköy Kılıç Ali Paşa İlkokulunda okudu, Ortaköy Gazi Osman Paşa Ortaokulu ve Maçka Lisesinde okudu. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Bölümünden 1971 yılında, İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu.Askerliğini yedek subay olarak bitirdikten sonra 1974 yılında iş hayatında serbest İnşaat Mühendi...
 • Yusuf Tavaslı: Yusuf Tavaslı, 1935 yılında Denizli’nin Tavas ilçesinde Gümüşdere köyünde doğmuştur. 1950 yılında istanbul’a gelmiştir. 1962 senesine kadar hafızlık dersleri almış ve 1962 yılında icazetini almıştır. Yusuf Tavaslı, Tavaslı Yayınları'nelini farklı renklerde tasarlayarak Tam Namaz Hocası, Tam Dua Kitabı, Mealli Yasin-i Şerif ve benzeri dini kitaplarla, Pamuk Yayınevi'nden çıkan kitaplar ile beraber 10 milyon adet kitap basmıştır ve Türkiye’nin satış rekorlarını kırmıştır.Kitaplarından Bazıları : ...
 • Yusuf Ziya Ortaç: Türk şair, roman ve oyun yazarı, gazeteci, siyaset adamı. Türk ulusal edebiyatının geçirdiği en önemli değişim sürecinde, aruz vezniyle başladığı şiir çalışmalarını, Milli Edebiyat hareketinin etkisinde kalarak hece veznine çevirmiş ve "Beş Hececiler" olarak anılan şairler grubu arasında yer almıştır. Türkçenin sadeleşmesi için çabalamış, manzume ve düz yazılarında konuşma dilini kullanmıştır. Mizahi ve hicivsel yazılarının yanı sıra, tiyatro oyunu, roman, anı ve gezi türlerinde de çok değerli e...
 • Yusuf Pirhasan: Yusuf Pirhasan, dedesi Senarist, şair, yazar Vedat Türkali ve babası yönetmen Barış Pirhasan’dır. Eğitimini yurtdışında tamamladı. İngiltere Londra’da sanat tarihi okudu. Londra’da yaşayan Yuenliği ve yönetmenlik yapmaktadır. 2008 yılında Los Angeles merkezli yapım şirketi Equal için “LG15:Direniş” adlı dizi filmin yönetmenliğini yaptı. İnteractive Channel 4 için “Dubplate Drama” dizisinin montajını yaptı.2008 yılında müzik videoları, belgeseller ve internet içerikli yapımlarda uzmanlaşan bağıms...
 • Yusuf Azuz: 1980’li yılların en popüler mankenlerindendir.Yusuf Azuz, 1956 yılında Ankara’da doğmuştur. Bir erkek kardeşi vardır. Babası Ankara Radyosu prodüktörü Salva Azuz, annesinin adı Ayferi Azuz’dur. Annesi bir zamanların Türk popu'nun unutulmaz sesidir. Yusuf Azuz; Engin Koç, Atilla Saral ve Yaşar Alptekin'in aralarında olduğu mankenlerle birlikte 1980’li yılların en popüler mankenlerindendir. Ama yıllar geçti, hayatın akışı değişti ve o ışıltılı günler, tekstil dünyasının yaşadığı kriz nedeniyle son...
Yusuf İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Yusuf ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Gezgin, Misafirperver, Espirili, Uysal olmalarıdır.

Yusuf İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Yusuf ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Geçmişte Yaşayan, Aceleci, Baskıcı, Güven Vermeyen olmalarıdır.

Yusuf isminin Notasyonları Nelerdir?

Yusuf isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Y: Yozgat
U: Uşak
S: Sinop
U: Uşak
F: Fatsa

Yusuf Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Y: Yahya
U: Ufuk
S: Serhat
U: Ufuk
F: Fatih

Yusuf isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Y: Yankee
U: Uniform
S: Sierra
U: Uniform
F: Foxtrot

Yusuf isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Y: Yılmaz
U: Umman
S: Seydi
U: Umman
F: Felenk

Yusuf İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Yusuf ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Yusuf ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Yusuf ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
Yusuf İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 5 yorum yapılmıştır.

Yusuf Özpolat
30.04.2019

Kader.

Yusuf Sağaltıcı
11.04.2019

Nedense hiç biri bende yok bu özelliklerin yusuf(arapça değildir ibranice bir isimdir) üzgün anlamındadır.

Yusuf Sahi
21.02.2019

Bilmiyorum.

Emiray Sabah
13.02.2019

Ya emiray da numara yıl 100 yapın yapmazsanız olmazmı söyleyin.

Yusuf Başaran
08.02.2019

Hepside çok güzel ben en başta az anlamı vardır sandım ama öyle değilmiş.

yusuf isminin numerolojisi, yusuf isminin enerjisi, yusuf isminin arapça yazlışı, yusuf isminin hikayesi, yusuf isminin burcu, yusuf isminin uğurlu sayısı, yusuf isminin ebced değeri, yusuf isminin rengi, yusuf isminin harf analizi