İsim Arama

Yamaç İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Yamaç isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Yamaç isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Yamaç isminin anlamı nedir? Yamaç ne demek?

  • Yamaç isminin cinsiyeti: Erkek
  • Yamaç isminin kökeni: Türkçe
  • Yamaç isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Yamaç ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Yamaç ismindeki harf sayısı: 5
  • Yamaç isminin rengi: Mavi
  • Yamaç isminin nitelikeri: Maceracı, İnatçı, Uyumlu, Güvenilir

Yamaç İsminin Anlamı Nedir? Yamaç Ne Demek?

Yamaç isminin anlamı nedir?

Bulunuduğuz Yerin Posta Kodu Nedir?

Yamaç İsminin Analizi

Yamaç isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Yamaç ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz paylaşımcılıktır. Sempatinizi ve anlayışınızı geliştirmeyi öğrenmelisiniz. Paylaşım sadece iki kişi arasında olmaz, gurup içinde işbirliği yapmayı öğrenin. Nazik ve saygılı olun, siz titiz ve arkadaş canlısı bir kişisiniz. Evrensel barışı sağlamak için çalışacaksınız. Paylaşımcılık her zaman için sadece iki kişi arasında değildir, bu ortaklığı tüm evrene yayın.

İfadenizi, hayatınızı paylaşanlar arasında uyum yaratarak ortaya koyacaksınız.Her zaman geri planda kalmayı tercih ediyorsunuz.Tinsel çalışmalarınızı kollektif olarak yapacaksınız.Duygusal doğanız sizi yeteneklerinizi gizleyecek kadar mütevazi yapıyor.Hayata ilgisizlikle bakmaya çalışın, aksi takdirde aşırı duygusal tepkileriniz size zarar verebilir

Yamaç İsminin Harf ve Sayı Analizi

Yamaç isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Yamaç İsmiyle Uyumlu İsimler

Yamaç İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Yamaç İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Umaç, Yamantürk, Yalmaç, Tilmaç, Yamansoy, Yamanyiğit, Yamaner, Özdilmaç, Yamçı, Yamaç

Yamaç ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Yamaç İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Yamaç İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Yamaç ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Yamaç İsmi Konulabilir Mi?

Yamaç isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Yamaç isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Yamaç İsmi Caiz Mi?

Yamaç ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Yamaç isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Yamaç İsminin Diyanetteki Anlamı

Yamaç isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Yamaç isminin anlamı: 1. Dağın veya tepenin herhangi bir yanı. 2. Karşı. 3. Yan, yakın.

Yamaç İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Yamaç ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Yamaç ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Yamaç ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Yamaç ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Yamaç İsminin Özellikleri

Yamaç isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Oldukça yaratıcı insanlardır. İnsanlarla iletişim kurma becerileri çok iyidir ve bu sayede her türlü bilgiye kolayca erişebilirler. Kolay iletişim yanlış insanları da fazlasıyla karşılarına çıkarabilir. Dikkatli olmalarında fayda vardır. Değişken ruh haline sahip ancak bir o kadar da tutkulu insanlardır.

Yamaç İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Yamaç İsmi İle Akrostiş Şiirler

Yok hatrınız artık bende bakmam bile yüzünüze
Aşkım sen oldun umudum özlemim oldun
Mermi de sıksan bulacaksın cezanı
Aşkım sen oldun umudum özlemim oldun
Çok güzel bir hayaldin sen

Yamaç İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Yamaç isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Yamaç

Yamaç İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Yamaç isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Yamaç

Yamaç İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Yamaç isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Yamaç

Yamaç İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Yamaç isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Yamaç isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Yamaç isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Yamaç isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Yamaç isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Yamaç isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Yamaç İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Yamaç ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Yamaç İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Yamaç ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Gezgin, Girişken, Zeki, Zevk sefa düşkünü olmalarıdır.

Yamaç İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Yamaç ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Geçmişte Yaşayan, Agresif, Sanat Yönü Başarısız, Haylaz olmalarıdır.

Yamaç isminin Notasyonları Nelerdir?

Yamaç isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Y: Yozgat
A: Adana
M: Muş
A: Adana
Ç: Çanakkale

Yamaç Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Y: Yahya
A: Ahmet
M: Mehmet
A: Ahmet
Ç: Çetin

Yamaç isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Y: Yankee
A: Alfa
M: Mike
A: Alfa
Ç:

Yamaç isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Y: Yılmaz
A: Aydın
M: Merih
A: Aydın
Ç:

Yamaç İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Yamaç ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Yamaç ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Yamaç ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Yamaç İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

yamaç isminin numerolojisi, yamaç isminin enerjisi, yamaç isminin arapça yazlışı, yamaç isminin hikayesi, yamaç isminin burcu, yamaç isminin uğurlu sayısı, yamaç isminin ebced değeri, yamaç isminin rengi, yamaç isminin harf analizi