İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Yamaç İsminin Anlamı

  • Yamaç isminin cinsiyeti: Erkek
  • Yamaç isminin kökeni: Türkçe
  • Yamaç isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Yamaç ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Yamaç ismindeki harf sayısı: 5
  • Yamaç isminin rengi: Mavi

Yamaç İsminin Anlamı Nedir?

Yamaç isminin anlamı nedir, Yamaç ne demektir, Yamaç ne anlama gelir, Yamaç manası nedir?

Yamaç İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Yamaç ismi kuranda geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Yamaç İsmi Konulabilir Mi?

Yamaç ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Yamaç isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Yamaç İsmi Caiz Mi?

Yamaç ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Yamaç isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Yamaç İsminin Analizi

Yamaç isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Yamaç ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir.
Ç: Zevk sefa düşkünü, Duygusal bir kişiliği vardır ve güzel sanatlara ilgi duyar.

Yamaç İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Yamaç İsminin Özellikleri

Yamaç isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Oldukça yaratıcı insanlardır. İnsanlarla iletişim kurma becerileri çok iyidir ve bu sayede her türlü bilgiye kolayca erişebilirler. Kolay iletişim yanlış insanları da fazlasıyla karşılarına çıkarabilir. Dikkatli olmalarında fayda vardır. Değişken ruh haline sahip ancak bir o kadar da tutkulu insanlardır.

Yamaç İsminin Numerolojisi

Yamaç isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Y: 28
A: 1
M: 16
A: 1
Ç: 4

Yamaç isminin numerolojik değeri: 50

Yamaç İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Yamaç İsmi İle Akrostiş Şiirler

Yüreğim yüreğinde hapistir yarim
Ansızın çalan kapımı, bir ömür sevdamsın
Mutlu olmam için sen gereklisin
Ansızın çalan kapımı, bir ömür sevdamsın
Çaresizce sevdi gönlüm seni,vaz geçemedi

Yamaç İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Yamaç isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Yamaç İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Yamaç isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Yamaç İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Yamaç isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Yamaç İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Yamaç ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Yamaç İsminin Kara Kuvvetleri Notasyonu

Yamaç Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Y: Yahya
A: Ahmet
M: Mehmet
A: Ahmet
Ç: Çetin

Yamaç İsminin Deniz Kuvvetleri Notasyonu

Yamaç isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Y: Yılmaz
A: Aydın
M: Merih
A: Aydın
Ç:

Yamaç İsminin Hava Kuvvetleri ve Nato Notasyonu

Yamaç isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Y: Yankee
A: Alfa
M: Mike
A: Alfa
Ç:

Yamaç İsminin TDK Notasyonu

Yamaç isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Y: Yozgat
A: Adana
M: Muş
A: Adana
Ç: Çanakkale

Yamaç İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Yamaç ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Yamaç ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Yamaç ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.

Yamaç İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.