İsim Arama

Yakub İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Yakub isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Yakub isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Yakub isminin anlamı nedir? Yakub ne demek?

  • Yakub isminin cinsiyeti: Erkek
  • Yakub isminin kökeni: Arapça
  • Yakub isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Yakub ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Yakub ismindeki harf sayısı: 5
  • Yakub isminin rengi: Mavi
  • Yakub isminin nitelikeri: Maceracı, İnatçı, Hayalperest, Modern, Sevimli

Yakub İsminin Anlamı Nedir? Yakub Ne Demek?

Yakub isminin anlamı nedir?

Bulunuduğuz Yerin Posta Kodu Nedir?

Yakub İsminin Analizi

Yakub isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Yakub ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz paylaşımcılıktır. Sempatinizi ve anlayışınızı geliştirmeyi öğrenmelisiniz. Paylaşım sadece iki kişi arasında olmaz, gurup içinde işbirliği yapmayı öğrenin. Nazik ve saygılı olun, siz titiz ve arkadaş canlısı bir kişisiniz. Evrensel barışı sağlamak için çalışacaksınız. Paylaşımcılık her zaman için sadece iki kişi arasında değildir, bu ortaklığı tüm evrene yayın.

İfadenizi, hayatınızı paylaşanlar arasında uyum yaratarak ortaya koyacaksınız.Her zaman geri planda kalmayı tercih ediyorsunuz.Tinsel çalışmalarınızı kollektif olarak yapacaksınız.Duygusal doğanız sizi yeteneklerinizi gizleyecek kadar mütevazi yapıyor.Hayata ilgisizlikle bakmaya çalışın, aksi takdirde aşırı duygusal tepkileriniz size zarar verebilir

Yakub İsminin Harf ve Sayı Analizi

Yakub isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Yakub İsmiyle Uyumlu İsimler

Yakub İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Yakira

Yakub İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Yakub, Yakar, Yakup

Yakub ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Yakub İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Yakub İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Yakub ismi kuranda Geçiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Yakub İsmi Konulabilir Mi?

Yakub isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Yakub isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Yakub İsmi Caiz Mi?

Yakub ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Yakub isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Yakub İsminin Diyanetteki Anlamı

Yakub isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Yakub isminin anlamı: Bir Peygamber adı

Yakub İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Yakub ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Yakub ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Yakub ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Yakub ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Yakub İsminin Özellikleri

Yakub isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Yakub İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Yakub İsmi İle Akrostiş Şiirler

Yok hatrınız artık bende bakmam bile yüzünüze
Aşkım sen oldun umudum özlemim oldun
Karanlığım seninle bir son bulacak
Uzaklardan baktım inan hep mutluluğa
Bazen tek başınasındır kalabalıkta

Yakub İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Yakub isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Yakub

Yakub İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Yakub isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Yakub

Yakub İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Yakub isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Yakub

Yakub İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Yakub isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Yakub isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Yakub isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Yakub isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Yakub isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Yakub isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Yakub İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Yakub ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Yakub İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Yakub ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Gezgin, Girişken, Romantik, Misafirperver, Sıcakkanlı olmalarıdır.

Yakub İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Yakub ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Geçmişte Yaşayan, Agresif, Kıskanç, Aceleci, Aşırı Duygusal olmalarıdır.

Yakub isminin Notasyonları Nelerdir?

Yakub isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Y: Yozgat
A: Adana
K: Kars
U: Uşak
B: Bolu

Yakub Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Y: Yahya
A: Ahmet
K: Kadri
U: Ufuk
B: Behçet

Yakub isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Y: Yankee
A: Alfa
K: Kilo
U: Uniform
B: Bravo

Yakub isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Y: Yılmaz
A: Aydın
K: Kalyon
U: Umman
B: Burak

Yakub İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Yakub ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Yakub ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Yakub ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Yakub İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

yakub isminin numerolojisi, yakub isminin enerjisi, yakub isminin arapça yazlışı, yakub isminin hikayesi, yakub isminin burcu, yakub isminin uğurlu sayısı, yakub isminin ebced değeri, yakub isminin rengi, yakub isminin harf analizi