İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Uzmen İsminin Anlamı

  • Uzmen isminin cinsiyeti: Erkek
  • Uzmen isminin kökeni: Türkçe
  • Uzmen isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Uzmen ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Uzmen ismindeki harf sayısı: 5
  • Uzmen isminin rengi: Mavi

Uzmen İsminin Anlamı Nedir?

Uzmen isminin anlamı nedir, Uzmen ne demektir, Uzmen ne anlama gelir, Uzmen manası nedir?

Uzmen İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Uzmen ismi kuranda geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Uzmen İsmi Konulabilir Mi?

Uzmen ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Uzmen isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Uzmen İsmi Caiz Mi?

Uzmen ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Uzmen isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Uzmen İsminin Analizi

Uzmen isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Uzmen ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Uzmen İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Uzmen İsminin Özellikleri

Uzmen isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Uzmen İsminin Numerolojisi

Uzmen isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

U: 25
Z: 29
M: 16
E: 6
N: 17

Uzmen isminin numerolojik değeri: 93

Uzmen İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Uzmen İsmi İle Akrostiş Şiirler

Uzun kış gecelerinde içimi ısıtan nefesim
Zorda olsa sevmeyi başardım senle
Mutlu olman için her şeyi yaparım
Eyvallah diyemem sensiz olamam
Ne olur geri dön canım Dilanım

Uzmen İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Uzmen isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Uzmen İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Uzmen isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Uzmen İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Uzmen isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Uzmen İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Uzmen ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Uzmen İsminin Kara Kuvvetleri Notasyonu

Uzmen Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

U: Ufuk
Z: Zühtü
M: Mehmet
E: Ekrem
N: Nizam

Uzmen İsminin Deniz Kuvvetleri Notasyonu

Uzmen isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

U: Umman
Z: Zuhal
M: Merih
E: Engin
N: Neptün

Uzmen İsminin Hava Kuvvetleri ve Nato Notasyonu

Uzmen isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

U: Uniform
Z: Zulu
M: Mike
E: Echo
N: November

Uzmen İsminin TDK Notasyonu

Uzmen isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

U: Uşak
Z: Zonguldak
M: Muş
E: Edirne
N: Niğde

Uzmen İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Uzmen ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Uzmen ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Uzmen ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.

Uzmen İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.