İsim Arama

Sezmen İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Sezmen isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Sezmen isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Sezmen isminin anlamı nedir? Sezmen ne demek?

  • Sezmen isminin cinsiyeti: Erkek
  • Sezmen isminin kökeni: Türkçe
  • Sezmen isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Sezmen ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Sezmen ismindeki harf sayısı: 6
  • Sezmen isminin rengi: Mavi
  • Sezmen isminin nitelikeri: Dürüst, Çalışkan, Uyumsuz, Uyumlu, Misafirperver

Sezmen İsminin Anlamı Nedir? Sezmen Ne Demek?

Sezmen isminin anlamı nedir?

Bulunuduğuz Yerin Posta Kodu Nedir?

Sezmen İsminin Analizi

Sezmen isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Sezmen ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz iletişimle ilintilidir. Mutluluğunuz ve diğer insanları da huzuru için iletişim kurmayı öğrenmelisiniz. Hayatla oyun oynamayın; başıboşluk eninde sonunda başarısızlığa yol açacaktır. Neşeli, mutlu, etkileyici, nazik ve sevecen birisiniz. Tanıştığınız herkesi etkileme dürtüsü duyarsınız. Bu dürtü insanlara yaşadıkları dünyanın ne kadar zevkli olduğunu gösterme yeteneğinin simgesidir.

Zaman içinde düşündüklerinizi eyleme dönüştürmelisiniz; fakat bunları gerçekleştirirken belli bir düzende uygulamalısınız.

İfadenizi, asıl kendinizi ifade ederek ortaya koyacaksınız. Fikirlerinizi ve hislerinizi ifade etmek için her yolu deneyebilirsiniz.Bu, konuşma ve yazmada kelimeleri kullanarak yapılabilir. Bilgilerinizi insanlara aktarın. 3’ler hayata kaygısız bir hava getirir. Doğanızda öğreniyor olduğunuz şeyler önemlidir ve insanlara aktarılmalıdır.

Yaşama ve dünyaya yardımcı olan önemli gerçekleri keşfedip bunları insanlarla paylaşmamanın size ne gibi zararı olabilir

Sezmen İsminin Harf ve Sayı Analizi

Sezmen isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Sezmen İsmiyle Uyumlu İsimler

Sezmen İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Karmen, Sezan, Sezgen, Sezgin, Sezel, Belmen, Sezek, Çimen, Seza, Sezginay

Sezmen İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Kermen, Sezai, Sözmen, Damen, Seziş, Seçmen, Özerkmen, Simen, Gülmen, Güçmen

Sezmen ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Sezmen İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Sezmen İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Sezmen ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Sezmen İsmi Konulabilir Mi?

Sezmen isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Sezmen isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Sezmen İsmi Caiz Mi?

Sezmen ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Sezmen isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Sezmen İsminin Diyanetteki Anlamı

Sezmen isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Sezmen isminin anlamı: Sezen, anlayan kimse.

Sezmen İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Sezmen ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Sezmen ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Sezmen ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Sezmen ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Sezmen İsminin Özellikleri

Sezmen isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Sezmen İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Sezmen İsmi İle Akrostiş Şiirler

Sana aşığım ben inan sevdiğim
Eski günleri çok özledim ben
Zamansız bir aşksın sen benim için
Mermi de sıksan bulacaksın cezanı
Eski günleri çok özledim ben
Ne olur bu yüreğin sonsuz aşkı ol

Sezmen İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Sezmen isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Sezmen

Sezmen İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Sezmen isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Sezmen

Sezmen İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Sezmen isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Sezmen

Sezmen İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Sezmen isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Sezmen isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Sezmen isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Sezmen isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Sezmen isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Sezmen isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Sezmen İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Sezmen ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Sezmen İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Sezmen ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Duygusal, Bilimsel, Zeki, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Sezmen İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Sezmen ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Gereksiz İnatçı, Hurafeci, Sanat Yönü Başarısız, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Sezmen isminin Notasyonları Nelerdir?

Sezmen isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
E: Edirne
Z: Zonguldak
M: Muş
E: Edirne
N: Niğde

Sezmen Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
E: Ekrem
Z: Zühtü
M: Mehmet
E: Ekrem
N: Nizam

Sezmen isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
E: Echo
Z: Zulu
M: Mike
E: Echo
N: November

Sezmen isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
E: Engin
Z: Zuhal
M: Merih
E: Engin
N: Neptün

Sezmen İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Sezmen ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Sezmen ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Sezmen ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Sezmen İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

sezmen isminin numerolojisi, sezmen isminin enerjisi, sezmen isminin arapça yazlışı, sezmen isminin hikayesi, sezmen isminin burcu, sezmen isminin uğurlu sayısı, sezmen isminin ebced değeri, sezmen isminin rengi, sezmen isminin harf analizi