İsim Arama

Ural İsminin Anlamı Nedir? Ural Ne Demek?

Ural ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Ural isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Ural isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Ural isminin anlamı nedir? Ural ne demek?

Ural isminin anlamı nedir?
  • Ural isminin cinsiyeti: Erkek
  • Ural isminin kökeni: Türkçe
  • Ural isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Ural ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Ural ismindeki harf sayısı: 4
  • Ural isminin rengi: Mavi
  • Ural isminin nitelikeri: Modern, Komik, İnatçı, Gösterişli

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Ural

Ural isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Ural ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.

Ural isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Ural İsmiyle Uyumlu İsimler

Ural İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Emral, Aymaral, Urania, Meral, Nural, Kumral, Maral

Ural İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Oral, Koparal, Koral, Kayral, Uram, Soral, Urazlı, Ural, Sıral, Aral

Ural ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Ural İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Ural İsmi Konulabilir Mi?

Ural isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Ural isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Ural İsmi Caiz Mi?

Ural ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Ural isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Ural İsminin Özellikleri

Ural isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Ural İsminin Sayı Analizi

Ural isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

U: 25
R: 21
A: 1
L: 15

Ural isminin numerolojik değeri: 62

Ural İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Ural İsmi İle Akrostiş Şiirler

Usanmayıp hep sana geldim bende
Resimlerine bakım ağlarım yarim
Ağlıyorum yanımda yoksun sen diye
Lakin farklı kutuplar çeker ya birbirini sende öyle çektin beni

Ural İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Ural isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Ural

Ural İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Ural isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Ural

Ural İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Ural isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Ural

Ural İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Ural ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Ural İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Ural ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Misafirperver, Maceracı, Girişken, Yetenekli olmalarıdır.

Ural İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Ural ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Aceleci, Gaddar, Agresif, Obur olmalarıdır.

Ural isminin Notasyonları Nelerdir?

Ural isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

U: Uşak
R: Rize
A: Adana
L: Lüleburgaz

Ural Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

U: Ufuk
R: Rasim
A: Ahmet
L: Lokum

Ural isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

U: Uniform
R: Romeo
A: Alfa
L: Lima

Ural isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

U: Umman
R: Reis
A: Aydın
L: Levent

Ural İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Ural ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Ural ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Ural ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Ural İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.