İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Tuba İsminin Anlamı

  • Tuba isminin cinsiyeti: Kız
  • Tuba isminin kökeni: Arapça
  • Tuba isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Tuba ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Tuba ismindeki harf sayısı: 4
  • Tuba isminin rengi: Pembe

Tuba İsminin Anlamı Nedir?

Tuba isminin anlamı nedir, Tuba ne demektir, Tuba ne anlama gelir, Tuba manası nedir?

Tuba İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Tuba ismi kuranda geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Tuba İsmi Konulabilir Mi?

Tuba ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Tuba isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Tuba İsmi Caiz Mi?

Tuba ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Tuba isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Tuba İsminin Analizi

Tuba isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Tuba ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir.

Tuba İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Tuba İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Tuba İsminin Özellikleri

Tuba isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tuba İsminin Numerolojisi

Tuba isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

T: 24
U: 25
B: 2
A: 1

Tuba isminin numerolojik değeri: 52

Tuba İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Tuba İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tek tanem seni çok seviyorum
Uğruna neler yaparım yarim inan bir bilsen
Beklediğim..geldin ve usulca hayatıma girdin..
Ayrılık olmasa

Tuba İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Tuba isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Tuba İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Tuba isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Tuba İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Tuba isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Tuba İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Tuba Büyüküstün: Ihlamurlar Altında, Çemberimde Gül Oya, Asi gibi sevilen T.V. dizilerinde ve Sınav, Babam ve Oğlum, Yüreğine Sor filmlerinde rol almış olan Türk sinem...
  • Tuba Ünsal: Tuba Ünsal, 7 Aralık 1981 tarihindeDenizli’de doğmuştur. Annesi el sanatları öğretmeni, babası asker. Malatya'da yaşayan Ebru adında evli bir ablası v...
Tuba İsminin Kara Kuvvetleri Notasyonu

Tuba Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
U: Ufuk
B: Behçet
A: Ahmet

Tuba İsminin Deniz Kuvvetleri Notasyonu

Tuba isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
U: Umman
B: Burak
A: Aydın

Tuba İsminin Hava Kuvvetleri ve Nato Notasyonu

Tuba isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
U: Uniform
B: Bravo
A: Alfa

Tuba İsminin TDK Notasyonu

Tuba isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
U: Uşak
B: Bolu
A: Adana

Tuba İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Tuba ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Tuba ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Tuba ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.

Tuba İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 2 yorum yapılmıştır.

Tuba Tanrıverdi
12.09.2018

Ellezîne âmenû ve amilûs sâlihâti tûbâ lehum ve husnu meâb(meâbin). Rad suresi 29. Ayet (tuba ismi kuran da geçiyor).

Betùl Acar
17.06.2015

Çok eylenceliyim gerektiginde duygusalım agır başlıyım.