İsim Arama

Triana İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Triana isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Triana isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Triana isminin anlamı nedir? Triana ne demek?

  • Triana isminin cinsiyeti: Kız
  • Triana isminin kökeni: Yunanca
  • Triana isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Triana ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Triana ismindeki harf sayısı: 6
  • Triana isminin rengi: Pembe
  • Triana isminin nitelikeri: Romantik, Komik, Yaramaz, İnatçı, Misafirperver

Triana İsminin Anlamı Nedir? Triana Ne Demek?

Triana isminin anlamı nedir?

Triana İsminin Analizi

Triana isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Triana ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz iletişimle ilintilidir. Mutluluğunuz ve diğer insanları da huzuru için iletişim kurmayı öğrenmelisiniz. Hayatla oyun oynamayın; başıboşluk eninde sonunda başarısızlığa yol açacaktır. Neşeli, mutlu, etkileyici, nazik ve sevecen birisiniz. Tanıştığınız herkesi etkileme dürtüsü duyarsınız. Bu dürtü insanlara yaşadıkları dünyanın ne kadar zevkli olduğunu gösterme yeteneğinin simgesidir.

Zaman içinde düşündüklerinizi eyleme dönüştürmelisiniz; fakat bunları gerçekleştirirken belli bir düzende uygulamalısınız.

İfadenizi, asıl kendinizi ifade ederek ortaya koyacaksınız. Fikirlerinizi ve hislerinizi ifade etmek için her yolu deneyebilirsiniz.Bu, konuşma ve yazmada kelimeleri kullanarak yapılabilir. Bilgilerinizi insanlara aktarın. 3’ler hayata kaygısız bir hava getirir. Doğanızda öğreniyor olduğunuz şeyler önemlidir ve insanlara aktarılmalıdır.

Yaşama ve dünyaya yardımcı olan önemli gerçekleri keşfedip bunları insanlarla paylaşmamanın size ne gibi zararı olabilir

Triana İsminin Harf ve Sayı Analizi

Triana isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Triana İsmiyle Uyumlu İsimler

Triana İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Gregoriana, Katriana, Tuvana, Rana, Amana, Cana, Ilana, Etana, Busana, Gülrana

Triana İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Mattana, Dana, Mevlana, Zyana

Triana ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Triana İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Triana İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Triana ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Triana İsmi Konulabilir Mi?

Triana isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Triana isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Triana İsmi Caiz Mi?

Triana ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Triana isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Triana İsminin Diyanetteki Anlamı

Triana isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Triana isminin anlamı:

Triana İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Triana ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Triana ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Triana ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Triana ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Triana İsminin Özellikleri

Triana isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Triana İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Triana İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tek emelim vardı Yarim olmandı
Resimlerine bakıp gel artık yarim diyorum
İçim Yanar, kavrulur özleminle
Aşık olduğumdan beri böyleyim sana
Nerden bulurum seni bilmem ama
Aşık olduğumdan beri böyleyim sana

Triana İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Triana isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Triana

Triana İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Triana isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Triana

Triana İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Triana isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Triana

Triana İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Triana isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Triana isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Triana isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Triana isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Triana isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Triana isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Triana İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Triana ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Triana İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Triana ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Maceracı, Enerjik, Girişken, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Triana İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Triana ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Gaddar, Kırılgan, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Triana isminin Notasyonları Nelerdir?

Triana isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
R: Rize
İ: İzmir
A: Adana
N: Niğde
A: Adana

Triana Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
R: Rasim
İ: İrfan
A: Ahmet
N: Nizam
A: Ahmet

Triana isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
R: Romeo
İ:
A: Alfa
N: November
A: Alfa

Triana isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
R: Reis
İ: İstif
A: Aydın
N: Neptün
A: Aydın

Triana İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Triana ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Triana ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Triana ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Triana İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

triana isminin numerolojisi, triana isminin enerjisi, triana isminin arapça yazlışı, triana isminin hikayesi, triana isminin burcu, triana isminin uğurlu sayısı, triana isminin ebced değeri, triana isminin rengi, triana isminin harf analizi