İsim Arama

Troya İsminin Anlamı Nedir? Troya Ne Demek?

Troya ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Troya isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Troya isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Troya isminin anlamı nedir? Troya ne demek?

Troya isminin anlamı nedir?
  • Troya isminin cinsiyeti: Kız
  • Troya isminin kökeni: Yunanca
  • Troya isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Troya ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Troya ismindeki harf sayısı: 5
  • Troya isminin rengi: Pembe
  • Troya isminin nitelikeri: Romantik, Komik, Pozitif, Maceracı, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Troya

Troya isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Troya ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Troya isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Troya İsmiyle Uyumlu İsimler

Troya İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Oya, Noya, Alangoya, Troya, Zoya

Troya İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Troya ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Troya İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Troya İsmi Konulabilir Mi?

Troya isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Troya isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Troya İsmi Caiz Mi?

Troya ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Troya isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Troya İsminin Özellikleri

Troya isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Troya İsminin Sayı Analizi

Troya isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

T: 24
R: 21
O: 18
Y: 28
A: 1

Troya isminin numerolojik değeri: 92

Troya İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Troya İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tek tanem yüreği elmas sevdiğim
Rengarenk hayallerimiz vardı
Of çeker ağlarım giderim buradan
Yarınlarında görmesende beni
Artık seninim ve seninleyim

Troya İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Troya isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Troya

Troya İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Troya isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Troya

Troya İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Troya isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Troya

Troya İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Troya ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Troya İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Troya ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Maceracı, Sırdaş, Gezgin, Girişken olmalarıdır.

Troya İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Troya ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Gaddar, İçine Kapanık, Geçmişte Yaşayan, Agresif olmalarıdır.

Troya isminin Notasyonları Nelerdir?

Troya isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
R: Rize
O: Ordu
Y: Yozgat
A: Adana

Troya Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
R: Rasim
O: Osman
Y: Yahya
A: Ahmet

Troya isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
R: Romeo
O: Oscar
Y: Yankee
A: Alfa

Troya isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
R: Reis
O: Oruç
Y: Yılmaz
A: Aydın

Troya İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Troya ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Troya ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Troya ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Troya İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.