İsim Arama

Tomris İsminin Anlamı Nedir? Tomris Ne Demek?

Tomris ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Tomris isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Tomris isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Tomris isminin anlamı nedir? Tomris ne demek?

Tomris isminin anlamı nedir?
 • Tomris isminin cinsiyeti: Kız
 • Tomris isminin kökeni: Türkçe
 • Tomris isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
 • Tomris ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
 • Tomris ismindeki harf sayısı: 6
 • Tomris isminin rengi: Pembe
 • Tomris isminin nitelikeri: Romantik, Pozitif, Uyumlu, Komik, Yaramaz, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Tomris

Tomris isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Tomris ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Tomris isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Tomris İsmiyle Uyumlu İsimler

Tomris İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Damaris, Lyris, Cloris, Karis, Sineris, Vilmaris, Neris, Cypris, Chloris, Tomurcuk

Tomris İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Faris, Maris, Eris, Demetris, Sotiris, Tomek, Paris, Apollinaris, Appolinaris, Tomer

Tomris ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Tomris İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Tomris İsmi Konulabilir Mi?

Tomris isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Tomris isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Tomris İsmi Caiz Mi?

Tomris ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Tomris isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Tomris İsminin Özellikleri

Tomris isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Tomris İsminin Sayı Analizi

Tomris isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

T: 24
O: 18
M: 16
R: 21
İ: 12
S: 22

Tomris isminin numerolojik değeri: 113

Tomris İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Tomris İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tuhaf bir şarkı gibi dilimdesin
Onur Ayva
Maziyi unutur mutlu oluruz
Resimlerde mutluluk saçmak isterim
İsmini dağa taşa yazarım yarim
Sen gidersen ben biterim.

Tomris İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Tomris isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Tomris

Tomris İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Tomris isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Tomris

Tomris İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Tomris isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Tomris

Tomris İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

 • Tomris İncer: Tiyatrocu, dizi oyuncusu, sinema oyuncusuTomris İncer, 16 mart 1948 tarihinde Bulgaristan’da doğmuştur. 1974 yılında İstanbul Şehir Tiyatrolarında kadrolu oyuncu olarak çalışmaya başlamıştır. Çeşitli sinema ve dizi foya ayrı bir tutkusu olan İncer, özel tiyatrolarda da rol aldı. Sanatçı en önemli çıkışını dizi sektörünün canlandığı bir dönemde yayınlanan “Bir İstanbul Masalı” dizindeki rolüyle yaptı.1973 yılında Türkan Şoray'ın oynadığı, ''Azap'' filmi ile sinemaya başladı ve ''Bir İstanbul Masa...
 • Tomris Oğuzalp: Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, seslendirme sanatçısı. Tomris Trabzon’da doğmuştur. Tiyatro, sinema, dizi oyuncusu ve seslendirme sanatçısı olan Tomris Oğuzalp Çamlıca Kız Lisesi'nin ardından, Ankara Devlet Konservatuvarı yüksek bölümünden mezun olmuştur.Tomris Oğuzalp 1953 yılında Sarı Zeybek ile sinema hayatına atılmış, uzun süre Ankara Devlet Tiyatrosu'nda oyuncu ve yönetici olarak çalışmanın ardından, bir süre de Ankara Sanat Tiyatrosu'nda görev yapmış, daha sonra Kent Oyuncuları'nda bulun...
 • Tomris Giritlioğlu: Yönetmen, senaryo yazarı, yapımcı, proje tasarımcısıTomris Giritlioğlu (Arcak), 1955 yılında babasının görev yeri olan Konya, Kadınhanı’nda doğmuştur. Aslen Antakya’lıdır. Annesi Sakine (Günaydın) Hanım’dır. Babası Ali Arcak, hukukçu ve aynı zamanda şairdir. Dedesi Ahmet Arcak Türkiye ve dolayısıyla Antakya'nın ilk nakliyecilerinden birisidir. Başar adında erkek kardeşi vardır. İlkokul üçüncü sınıfa kadar Ceyhan'daki Sakarya İlkokulu'nda okudu. Sonra babasının Ankara'ya tayin edilmesi ile TED An...
 • Tomris Uyar: Yazar, çevirmenTomris Uyar, 15 Mart 1941 tarihinde istanbul’da hukukçu Celile Hanım ile hukukçu ve yazar Ali Fuad Gedik’in kızı olarak doğmuştur. 1952 yılında Taksim’deki Yeni Kolej’in ilkokul kısmından mezun oldu. Ortaokulu İngiliz High School’da okuyarak 1957 yılında bitirdi. Liseyi Arnavutköy Amerikan Kız Koleji’nde 1961 yılında bitirdi. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Gazetecilik Enstitüsü’nünden 1963 yılında mezun oldu. Ülkü Tamer ile birlikte Cemal Süreya’nın çıkardığı Papirüs derg...
Tomris İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Tomris ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Sırdaş, Zeki, Maceracı, Enerjik, Espirili olmalarıdır.

Tomris İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Tomris ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, İçine Kapanık, Sanat Yönü Başarısız, Gaddar, Kırılgan, Baskıcı olmalarıdır.

Tomris isminin Notasyonları Nelerdir?

Tomris isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
O: Ordu
M: Muş
R: Rize
İ: İzmir
S: Sinop

Tomris Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
O: Osman
M: Mehmet
R: Rasim
İ: İrfan
S: Serhat

Tomris isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
O: Oscar
M: Mike
R: Romeo
İ:
S: Sierra

Tomris isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
O: Oruç
M: Merih
R: Reis
İ: İstif
S: Seydi

Tomris İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Tomris ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Tomris ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Tomris ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Tomris İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.