İsim Arama

Timeus İsminin Anlamı Nedir? Timeus Ne Demek?

Timeus ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Timeus isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Timeus isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Timeus isminin anlamı nedir? Timeus ne demek?

Timeus isminin anlamı nedir?
  • Timeus isminin cinsiyeti: Erkek
  • Timeus isminin kökeni: Yunanca
  • Timeus isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Timeus ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Timeus ismindeki harf sayısı: 6
  • Timeus isminin rengi: Mavi
  • Timeus isminin nitelikeri: Romantik, Yaramaz, Uyumlu, Çalışkan, Modern, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Timeus

Timeus isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Timeus ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Timeus isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Timeus İsmiyle Uyumlu İsimler

Timeus İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Timandra, Timona, Caeneus

Timeus İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Pittheus, Timotheos, Timurcan, Timurhan, Timur, Timofei, Timothée, Bartimeus, Timuçin, Mattheus

Timeus ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Timeus İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Timeus İsmi Konulabilir Mi?

Timeus isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Timeus isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Timeus İsmi Caiz Mi?

Timeus ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Timeus isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Timeus İsminin Özellikleri

Timeus isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Timeus İsminin Sayı Analizi

Timeus isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

T: 24
İ: 12
M: 16
E: 6
U: 25
S: 22

Timeus isminin numerolojik değeri: 105

Timeus İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Timeus İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tek tanem seni özlüyorum ben
İsimlerimiz hafızalara kazınsın
Mest olur bakışlarım seni gördükten sonra
En güzel bağda gonca sen gül sen
Uzak yollarım sayende yakına erdi
Sana sarılmak belki en büyük hayalim,belki en masumca dileğim

Timeus İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Timeus isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Timeus

Timeus İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Timeus isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Timeus

Timeus İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Timeus isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Timeus

Timeus İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Timeus ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Timeus İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Timeus ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Enerjik, Zeki, Duygusal, Misafirperver, Espirili olmalarıdır.

Timeus İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Timeus ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Kırılgan, Sanat Yönü Başarısız, Gereksiz İnatçı, Aceleci, Baskıcı olmalarıdır.

Timeus isminin Notasyonları Nelerdir?

Timeus isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
İ: İzmir
M: Muş
E: Edirne
U: Uşak
S: Sinop

Timeus Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
İ: İrfan
M: Mehmet
E: Ekrem
U: Ufuk
S: Serhat

Timeus isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
İ:
M: Mike
E: Echo
U: Uniform
S: Sierra

Timeus isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
İ: İstif
M: Merih
E: Engin
U: Umman
S: Seydi

Timeus İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Timeus ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Timeus ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Timeus ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Timeus İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.