İsim Arama

Tikeya İsminin Anlamı Nedir? Tikeya Ne Demek?

Tikeya ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Tikeya isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Tikeya isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Tikeya isminin anlamı nedir? Tikeya ne demek?

Tikeya isminin anlamı nedir?
  • Tikeya isminin cinsiyeti: Kız
  • Tikeya isminin kökeni: Arapça
  • Tikeya isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Tikeya ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Tikeya ismindeki harf sayısı: 6
  • Tikeya isminin rengi: Pembe
  • Tikeya isminin nitelikeri: Romantik, Yaramaz, Hayalperest, Çalışkan, Maceracı, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Tikeya

Tikeya isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Tikeya ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Tikeya isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Tikeya İsmiyle Uyumlu İsimler

Tikeya İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Tikva, Tikeya, Feya, Tikvah, Andreya

Tikeya İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Tikeya ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Tikeya İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Tikeya İsmi Konulabilir Mi?

Tikeya isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Tikeya isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Tikeya İsmi Caiz Mi?

Tikeya ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Tikeya isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Tikeya İsminin Özellikleri

Tikeya isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tikeya İsminin Sayı Analizi

Tikeya isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

T: 24
İ: 12
K: 14
E: 6
Y: 28
A: 1

Tikeya isminin numerolojik değeri: 85

Tikeya İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Tikeya İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tek sana sevdalandı inan bu yürek
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Kalbim seninle atıyor inan bir bilsen
En büyük sevdam sensin ey yarim
Yarim, yarenim bu sevda seninleyken bile sana susuyor
Aşkını her yerde haykırıyorum ben

Tikeya İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Tikeya isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Tikeya

Tikeya İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Tikeya isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Tikeya

Tikeya İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Tikeya isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Tikeya

Tikeya İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Tikeya ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Tikeya İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Tikeya ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Enerjik, Romantik, Duygusal, Gezgin, Girişken olmalarıdır.

Tikeya İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Tikeya ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Kırılgan, Kıskanç, Gereksiz İnatçı, Geçmişte Yaşayan, Agresif olmalarıdır.

Tikeya isminin Notasyonları Nelerdir?

Tikeya isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
İ: İzmir
K: Kars
E: Edirne
Y: Yozgat
A: Adana

Tikeya Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
İ: İrfan
K: Kadri
E: Ekrem
Y: Yahya
A: Ahmet

Tikeya isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
İ:
K: Kilo
E: Echo
Y: Yankee
A: Alfa

Tikeya isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
İ: İstif
K: Kalyon
E: Engin
Y: Yılmaz
A: Aydın

Tikeya İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Tikeya ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Tikeya ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Tikeya ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Tikeya İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.