İsim Arama

Thuraya İsminin Anlamı Nedir? Thuraya Ne Demek?

Thuraya ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Thuraya isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Thuraya isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Thuraya isminin anlamı nedir? Thuraya ne demek?

Thuraya isminin anlamı nedir?
  • Thuraya isminin cinsiyeti: Kız
  • Thuraya isminin kökeni: Arapça
  • Thuraya isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Thuraya ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Thuraya ismindeki harf sayısı: 7
  • Thuraya isminin rengi: Pembe
  • Thuraya isminin nitelikeri: Romantik, Tez Canlı, Modern, Komik, İnatçı, Maceracı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Thuraya

Thuraya isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Thuraya ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Thuraya isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Thuraya İsmiyle Uyumlu İsimler

Thuraya İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Aya, Haya, Sumaya, Raya, Maya, Thuraya, Taya, Soraya, Shaya, Daya

Thuraya İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Özkaya, Cankaya, Durkaya, Metinkaya, Yeshaya, Çankaya, Çelikkaya, Erkaya, Sarıkaya, Demirkaya

Thuraya ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Thuraya İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Thuraya İsmi Konulabilir Mi?

Thuraya isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Thuraya isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Thuraya İsmi Caiz Mi?

Thuraya ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Thuraya isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Thuraya İsminin Özellikleri

Thuraya isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Thuraya İsminin Sayı Analizi

Thuraya isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

T: 24
H: 10
U: 25
R: 21
A: 1
Y: 28
A: 1

Thuraya isminin numerolojik değeri: 110

Thuraya İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Thuraya İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tek sana sevdalandı inan bu yürek
Hasret çekiyorum özlüyorum bir an görmezsem
Uyuz olursun sen bana her etapta
Rica ediyorum yüzün düşmesin yere
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Yarim, yarenim bu sevda seninleyken bile sana susuyor
Aşkını her yerde haykırıyorum ben

Thuraya İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Thuraya isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Thuraya

Thuraya İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Thuraya isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Thuraya

Thuraya İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Thuraya isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Thuraya

Thuraya İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Thuraya ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Thuraya İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Thuraya ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Sakin, Misafirperver, Maceracı, Girişken, Gezgin olmalarıdır.

Thuraya İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Thuraya ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Panik, Aceleci, Gaddar, Agresif, Geçmişte Yaşayan olmalarıdır.

Thuraya isminin Notasyonları Nelerdir?

Thuraya isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
H: Hatay
U: Uşak
R: Rize
A: Adana
Y: Yozgat
A: Adana

Thuraya Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
H: Hasan
U: Ufuk
R: Rasim
A: Ahmet
Y: Yahya
A: Ahmet

Thuraya isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
H: Hotel
U: Uniform
R: Romeo
A: Alfa
Y: Yankee
A: Alfa

Thuraya isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
H: Halat
U: Umman
R: Reis
A: Aydın
Y: Yılmaz
A: Aydın

Thuraya İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Thuraya ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Thuraya ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Thuraya ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Thuraya İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.