İsim Arama

Thule İsminin Anlamı Nedir? Thule Ne Demek?

Thule ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Thule isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Thule isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Thule isminin anlamı nedir? Thule ne demek?

Thule isminin anlamı nedir?
  • Thule isminin cinsiyeti: Erkek
  • Thule isminin kökeni: Yunanca
  • Thule isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Thule ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Thule ismindeki harf sayısı: 5
  • Thule isminin rengi: Mavi
  • Thule isminin nitelikeri: Romantik, Tez Canlı, Modern, Gösterişli, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Thule

Thule isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Thule ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Thule isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Thule İsmiyle Uyumlu İsimler

Thule İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Thuraya, Şule, Makbule, Ayşule

Thule İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Thule

Thule ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Thule İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Thule İsmi Konulabilir Mi?

Thule isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Thule isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Thule İsmi Caiz Mi?

Thule ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Thule isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Thule İsminin Özellikleri

Thule isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Thule İsminin Sayı Analizi

Thule isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

T: 24
H: 10
U: 25
L: 15
E: 6

Thule isminin numerolojik değeri: 80

Thule İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Thule İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tek tanem inan seni seviyorum ben
Hasretlik çekiyorum seni bir an görmesem
Uzak yollarım sayende yakına erdi
Lüle saçıyla karanlık şehirde, bir kadının gözü.
Eski masallardaki gibi yürekten sevdim

Thule İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Thule isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Thule

Thule İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Thule isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Thule

Thule İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Thule isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Thule

Thule İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Thule ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Thule İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Thule ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Sakin, Misafirperver, Yetenekli, Duygusal olmalarıdır.

Thule İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Thule ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Panik, Aceleci, Obur, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Thule isminin Notasyonları Nelerdir?

Thule isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
H: Hatay
U: Uşak
L: Lüleburgaz
E: Edirne

Thule Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
H: Hasan
U: Ufuk
L: Lokum
E: Ekrem

Thule isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
H: Hotel
U: Uniform
L: Lima
E: Echo

Thule isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
H: Halat
U: Umman
L: Levent
E: Engin

Thule İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Thule ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Thule ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Thule ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Thule İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.