İsim Arama

Thessaly İsminin Anlamı Nedir? Thessaly Ne Demek?

Thessaly ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Thessaly isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Thessaly isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Thessaly isminin anlamı nedir? Thessaly ne demek?

Thessaly isminin anlamı nedir?
  • Thessaly isminin cinsiyeti: Erkek
  • Thessaly isminin kökeni: Yunanca
  • Thessaly isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Thessaly ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Thessaly ismindeki harf sayısı: 8
  • Thessaly isminin rengi: Mavi
  • Thessaly isminin nitelikeri: Romantik, Tez Canlı, Çalışkan, Dürüst, İnatçı, Gösterişli, Maceracı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Thessaly

Thessaly isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Thessaly ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.

Thessaly isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Thessaly İsmiyle Uyumlu İsimler

Thessaly İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Thelka, Theophilia, Theadora, Theokleia, Theta, Theresa, Theora, Theophanie, Theano, Kaly

Thessaly İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Thessaly, Theros, Theophilus, Theran, Theodore, Theos, Theodon, Theociymenus, Theo, Theodor

Thessaly ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Thessaly İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Thessaly İsmi Konulabilir Mi?

Thessaly isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Thessaly isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Thessaly İsmi Caiz Mi?

Thessaly ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Thessaly isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Thessaly İsminin Özellikleri

Thessaly isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Thessaly İsminin Sayı Analizi

Thessaly isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

T: 24
H: 10
E: 6
S: 22
S: 22
A: 1
L: 15
Y: 28

Thessaly isminin numerolojik değeri: 128

Thessaly İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Thessaly İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tek tanem inan çok sevdim ben seni
Her gece rüyamda görüyorum seni
En büyük sevdam sensin ey yarim
Sarsaydın birkerecik kollarınla beni
Sarsaydın birkerecik kollarınla beni
Artık bu gönül sadece senindir yar
Lafta sözde değil seni çok seviyorum
Yarınlarında görmesende beni

Thessaly İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Thessaly isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Thessaly

Thessaly İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Thessaly isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Thessaly

Thessaly İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Thessaly isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Thessaly

Thessaly İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Thessaly ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Thessaly İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Thessaly ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Sakin, Duygusal, Espirili, Girişken, Yetenekli, Gezgin olmalarıdır.

Thessaly İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Thessaly ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Panik, Gereksiz İnatçı, Baskıcı, Agresif, Obur, Geçmişte Yaşayan olmalarıdır.

Thessaly isminin Notasyonları Nelerdir?

Thessaly isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
H: Hatay
E: Edirne
S: Sinop
S: Sinop
A: Adana
L: Lüleburgaz
Y: Yozgat

Thessaly Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
H: Hasan
E: Ekrem
S: Serhat
S: Serhat
A: Ahmet
L: Lokum
Y: Yahya

Thessaly isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
H: Hotel
E: Echo
S: Sierra
S: Sierra
A: Alfa
L: Lima
Y: Yankee

Thessaly isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
H: Halat
E: Engin
S: Seydi
S: Seydi
A: Aydın
L: Levent
Y: Yılmaz

Thessaly İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Thessaly ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Thessaly ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Thessaly ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Thessaly İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.