İsim Arama

Thessalonica İsminin Anlamı Nedir? Thessalonica Ne Demek?

Thessalonica ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Thessalonica isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Thessalonica isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Thessalonica isminin anlamı nedir? Thessalonica ne demek?

Thessalonica isminin anlamı nedir?
  • Thessalonica isminin cinsiyeti: Erkek
  • Thessalonica isminin kökeni: İbranice
  • Thessalonica isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Thessalonica ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Thessalonica ismindeki harf sayısı: 12
  • Thessalonica isminin rengi: Mavi
  • Thessalonica isminin nitelikeri: Romantik, Tez Canlı, Çalışkan, Dürüst, İnatçı, Gösterişli, Pozitif, Misafirperver, Yaramaz, Huysuz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Thessalonica

Thessalonica isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Thessalonica ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Thessalonica isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Thessalonica İsmiyle Uyumlu İsimler

Thessalonica İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Theone, Jessica, Veronica, Themis, Theta, Ranica, Danica, Yessica, Thera, Thelka

Thessalonica İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Theo, Theran, Theodore, Jovica, Theociymenus, Thessalonica, Theos, Therius, Theros, Thessaly

Thessalonica ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Thessalonica İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Thessalonica İsmi Konulabilir Mi?

Thessalonica isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Thessalonica isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Thessalonica İsmi Caiz Mi?

Thessalonica ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Thessalonica isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Thessalonica İsminin Özellikleri

Thessalonica isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Thessalonica İsminin Sayı Analizi

Thessalonica isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

T: 24
H: 10
E: 6
S: 22
S: 22
A: 1
L: 15
O: 18
N: 17
İ: 12
C: 3
A: 1

Thessalonica isminin numerolojik değeri: 151

Thessalonica İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 9 olanlar:İYİMSER

Karakterinin en belirgin özelliği iyimserlik.Lakabın 'polyanna'. Hayata pembe gözlüklerle bakıyorsun.Yaşadığın kötü olaylardan etkilensen de umudunu yitirmiyorsun.Herşeyin yoluna gireceğine dair inancın sağlam.Olaylara olumlu açıdan bakmasını biliyorsun.Çevrendekiler bu yönünü çok seviyorlar.Çünkü kendine olduğu kadar, çevrendekilere de umut aşılıyorsun.En kötü anlarda bile insanları güldürmeyi başarıyorsun.İyimserliğinin yanı sıra güçlü espri yeteneğin de buna yardımcı oluyor.Sakin ve huzurlu işlerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Rekabet sana göre değil.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve iyi niyet.

Thessalonica İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tek sana sevdalandı inan bu yürek
Hasret çekiyorum özlüyorum bir an görmezsem
En büyük sevdam sensin ey yarim
Saklarım seni en derin’de.
Saklarım seni en derin’de.
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Lazımken bana sevgin, tutunmak için zamana
Onurunla yaşa sen hep mutlu ol
Ne olur sende benimle hep benim ol
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Cezamı yoksa ödülmü ıssız geceler bana
Aşkını her yerde haykırıyorum ben

Thessalonica İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Thessalonica isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Thessalonica

Thessalonica İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Thessalonica isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Thessalonica

Thessalonica İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Thessalonica isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Thessalonica

Thessalonica İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Thessalonica ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Thessalonica İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Thessalonica ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Sakin, Duygusal, Espirili, Girişken, Yetenekli, Sırdaş, Sağduyu Sahibi, Enerjik, Soğukkanlı olmalarıdır.

Thessalonica İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Thessalonica ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Panik, Gereksiz İnatçı, Baskıcı, Agresif, Obur, İçine Kapanık, Hayal Dünyasında Yaşayan, Kırılgan, Tembel olmalarıdır.

Thessalonica isminin Notasyonları Nelerdir?

Thessalonica isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
H: Hatay
E: Edirne
S: Sinop
S: Sinop
A: Adana
L: Lüleburgaz
O: Ordu
N: Niğde
İ: İzmir
C: Ceyhan
A: Adana

Thessalonica Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
H: Hasan
E: Ekrem
S: Serhat
S: Serhat
A: Ahmet
L: Lokum
O: Osman
N: Nizam
İ: İrfan
C: Cemal
A: Ahmet

Thessalonica isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
H: Hotel
E: Echo
S: Sierra
S: Sierra
A: Alfa
L: Lima
O: Oscar
N: November
İ:
C: Charlie
A: Alfa

Thessalonica isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
H: Halat
E: Engin
S: Seydi
S: Seydi
A: Aydın
L: Levent
O: Oruç
N: Neptün
İ: İstif
C: Cemal
A: Aydın

Thessalonica İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Thessalonica ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Thessalonica ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Thessalonica ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Thessalonica İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.