İsim Arama

Therius İsminin Anlamı Nedir? Therius Ne Demek?

Therius ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Therius isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Therius isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Therius isminin anlamı nedir? Therius ne demek?

Therius isminin anlamı nedir?
  • Therius isminin cinsiyeti: Erkek
  • Therius isminin kökeni: Yunanca
  • Therius isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Therius ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Therius ismindeki harf sayısı: 7
  • Therius isminin rengi: Mavi
  • Therius isminin nitelikeri: Romantik, Tez Canlı, Çalışkan, Komik, Yaramaz, Modern, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Therius

Therius isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Therius ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Therius isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Therius İsmiyle Uyumlu İsimler

Therius İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Theophaneia, Theona, Thelka, Theta, Themis, Theora, Theophania, Theresa, Theone, Theophilia

Therius İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Theo, Julius, Athanasius, Theodore, Emilius, Dionysius, Acrisius, Thessalonica, Aesculapius, Theociymenus

Therius ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Therius İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Therius İsmi Konulabilir Mi?

Therius isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Therius isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Therius İsmi Caiz Mi?

Therius ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Therius isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Therius İsminin Özellikleri

Therius isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Therius İsminin Sayı Analizi

Therius isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

T: 24
H: 10
E: 6
R: 21
İ: 12
U: 25
S: 22

Therius isminin numerolojik değeri: 120

Therius İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Therius İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tam tamına sonsuza dek sevecek.
Hep yanımaydın oysa ben de tükenmek bilmez bir rüya
Elbet birgün sen de göreceksin kelamı
Rengarenk bir dünyada yaşattın beni
İstedim cevabımı bu aşkın benle zoru nedir
Uyuz olursun sen bana her etapta
Sana aşığım ben inan sevdiğim

Therius İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Therius isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Therius

Therius İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Therius isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Therius

Therius İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Therius isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Therius

Therius İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Therius ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Therius İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Therius ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Sakin, Duygusal, Maceracı, Enerjik, Misafirperver, Espirili olmalarıdır.

Therius İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Therius ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Panik, Gereksiz İnatçı, Gaddar, Kırılgan, Aceleci, Baskıcı olmalarıdır.

Therius isminin Notasyonları Nelerdir?

Therius isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
H: Hatay
E: Edirne
R: Rize
İ: İzmir
U: Uşak
S: Sinop

Therius Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
H: Hasan
E: Ekrem
R: Rasim
İ: İrfan
U: Ufuk
S: Serhat

Therius isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
H: Hotel
E: Echo
R: Romeo
İ:
U: Uniform
S: Sierra

Therius isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
H: Halat
E: Engin
R: Reis
İ: İstif
U: Umman
S: Seydi

Therius İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Therius ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Therius ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Therius ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Therius İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.