İsim Arama

Theodor İsminin Anlamı Nedir? Theodor Ne Demek?

Theodor ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Theodor isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Theodor isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Theodor isminin anlamı nedir? Theodor ne demek?

Theodor isminin anlamı nedir?
  • Theodor isminin cinsiyeti: Erkek
  • Theodor isminin kökeni: Yunanca
  • Theodor isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Theodor ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Theodor ismindeki harf sayısı: 7
  • Theodor isminin rengi: Mavi
  • Theodor isminin nitelikeri: Romantik, Tez Canlı, Çalışkan, Pozitif, Agresif, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Theodor

Theodor isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Theodor ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Theodor isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Theodor İsmiyle Uyumlu İsimler

Theodor İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Theadora, Theokleia, Thera, Theresia, Theta, Theophaneia, Theora, Themis, Theophilia, Thecla

Theodor İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Theociymenus, Theodore, Theo, Theodon, Feodor, Theran, Theodor, Thessalonica, Dor, Theros

Theodor ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Theodor İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Theodor İsmi Konulabilir Mi?

Theodor isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Theodor isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Theodor İsmi Caiz Mi?

Theodor ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Theodor isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Theodor İsminin Özellikleri

Theodor isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Theodor İsminin Sayı Analizi

Theodor isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

T: 24
H: 10
E: 6
O: 18
D: 5
O: 18
R: 21

Theodor isminin numerolojik değeri: 102

Theodor İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Theodor İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tek aşkım sensin demek hakkımdır
Hasretim bitene kadar elimi tutmazsan
Eskiden konyadaydı şimdi Urfalı
Olumsuz hayatıma mutluluk getirensin
Dertlerime acılarıma son verdin aşkım
Olumsuz hayatıma mutluluk getirensin
Rakiplerim ben yükselirken Beyaz bayrak sallamakta

Theodor İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Theodor isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Theodor

Theodor İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Theodor isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Theodor

Theodor İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Theodor isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Theodor

Theodor İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Theodor Herzl: Gazeteci, Siyaset adamı, siyonizmin kurucusuTevrat'ta anlatıldığı gibi "vadedilmiş topraklar" Kudüs'te bir israil Devleti kurmak için çabalamıştır.Theodor Herzl, 21 Mayıs 1860 tarihinde Macaristan, Budapeşte’de Yahudi bir aile olan Jakob Herzl, Jeanette Herzl çiftinin oğlu olarak doğmuştur. Altı yaşındayken Yahudi ilkokuluna yazıldı. 18 yaşındayken ailesiyle birlikte Avusturya’nın Viyana şehrine taşındı. Viyana Üniversitesi Hukuk Fakültesinden avukat olarak mezun olmasına rağmen avukatlık yapmad...
  • Theodor Wiesengrund Adorno: Theodor Wiesengrund Adorno, 1903 doğumlu, felsefe ve sosyoloji profesörü,dünyaca ünlü Alman filozof. Theodor Wiesengrund Adorno, 11 Eylül 1903’te Frankfurt’ta Yahudi şarap tüccarı Oskar Wiesengrund ve İtalyan, Katolik bir opera şarkıcısı olan Maria Calvelli-Adorno’nun oğlu olarak dünyaya geldi.Annesi, piyanist olan kardeşiyle birlikte sahne alıyordu. Müzik yeteneğiyle doğduğu düşünülen Adorno, önce besteciler yetiştiren Bernhard Sekles’ten piyano öğrendi. Ortaokula giderken bir yandan da özel ol...
  • Theodore Roosevelt: 26. Amerika Birleşik Devletleri Başkanıdır.Theodore Roosevelt, 27 Ekim 1858 tarihinde Manhattan, New York, ABD’da doğmuştur. Babası Hollanda göçmeni, annesi İngiliz asıllıdır. Harvard Üniversitesinden 1880 yılında mezun oldu. Ardından Columbia Üniversitesi Hukuk Fakültesine girdi ancak ilk yıl içinde okuldan ayrıldı. 1881 yılında 23 yaşında iken Cumdan New York Eyalet Meclisine girdi. Bir dönem çalıştıktan sonra 1884 yılında eşi ve annesinin aynı günde ölmesinden duyduğu acı ile siyasetten çekil...
Theodor İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Theodor ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Sakin, Duygusal, Sırdaş, Güçlü, Maceracı olmalarıdır.

Theodor İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Theodor ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Panik, Gereksiz İnatçı, İçine Kapanık, Güçsüz, Gaddar olmalarıdır.

Theodor isminin Notasyonları Nelerdir?

Theodor isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
H: Hatay
E: Edirne
O: Ordu
D: Denizli
O: Ordu
R: Rize

Theodor Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
H: Hasan
E: Ekrem
O: Osman
D: Davut
O: Osman
R: Rasim

Theodor isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
H: Hotel
E: Echo
O: Oscar
D: Delta
O: Oscar
R: Romeo

Theodor isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
H: Halat
E: Engin
O: Oruç
D: Deniz
O: Oruç
R: Reis

Theodor İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Theodor ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Theodor ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Theodor ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Theodor İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.