İsim Arama

Tamir İsminin Anlamı Nedir? Tamir Ne Demek?

Tamir ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Tamir isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Tamir isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Tamir isminin anlamı nedir? Tamir ne demek?

Tamir isminin anlamı nedir?
  • Tamir isminin cinsiyeti: Erkek
  • Tamir isminin kökeni: Arapça
  • Tamir isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Tamir ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Tamir ismindeki harf sayısı: 5
  • Tamir isminin rengi: Mavi
  • Tamir isminin nitelikeri: Romantik, İnatçı, Uyumlu, Yaramaz, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Tamir

Tamir isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Tamir ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Tamir isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Tamir İsmiyle Uyumlu İsimler

Tamir İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Tamra, Tamay, Mir, Tamesis, Jinmir, Tamara, Tamgül, Tamie, Belemir, Tameka

Tamir İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

İltemir, Taydemir, Tamir, Toydemir, Taşdemir, Tamar, Ardemir, Balamir, Jamir, Erendemir

Tamir ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Tamir İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Tamir İsmi Konulabilir Mi?

Tamir isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Tamir isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Tamir İsmi Caiz Mi?

Tamir ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Tamir isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Tamir İsminin Özellikleri

Tamir isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Tamir İsminin Sayı Analizi

Tamir isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

T: 24
A: 1
M: 16
İ: 12
R: 21

Tamir isminin numerolojik değeri: 74

Tamir İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Tamir İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tek sana sevdalandı inan bu yürek
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Mutlu oldum seninle tek yarim dedim
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Rica ediyorum yüzün düşmesin yere

Tamir İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Tamir isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Tamir

Tamir İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Tamir isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Tamir

Tamir İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Tamir isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Tamir

Tamir İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Tamir ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Tamir İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Tamir ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Girişken, Zeki, Enerjik, Maceracı olmalarıdır.

Tamir İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Tamir ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Agresif, Sanat Yönü Başarısız, Kırılgan, Gaddar olmalarıdır.

Tamir isminin Notasyonları Nelerdir?

Tamir isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
A: Adana
M: Muş
İ: İzmir
R: Rize

Tamir Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
A: Ahmet
M: Mehmet
İ: İrfan
R: Rasim

Tamir isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
A: Alfa
M: Mike
İ:
R: Romeo

Tamir isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
A: Aydın
M: Merih
İ: İstif
R: Reis

Tamir İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Tamir ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Tamir ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Tamir ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Tamir İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.