İsim Arama

Tameka İsminin Anlamı Nedir? Tameka Ne Demek?

Tameka ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Tameka isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Tameka isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Tameka isminin anlamı nedir? Tameka ne demek?

Tameka isminin anlamı nedir?
  • Tameka isminin cinsiyeti: Kız
  • Tameka isminin kökeni: Arapça
  • Tameka isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Tameka ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Tameka ismindeki harf sayısı: 6
  • Tameka isminin rengi: Pembe
  • Tameka isminin nitelikeri: Romantik, İnatçı, Uyumlu, Çalışkan, Hayalperest

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Tameka

Tameka isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Tameka ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Tameka isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Tameka İsmiyle Uyumlu İsimler

Tameka İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Tamgül, Tamam, Shameka, Bedreka, Tamarah, Tamie, Tamera, Tamaralyn, Aleka, Tamay

Tameka İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Tamtürk, Tamerk, Tam, Tamkan, Tamkurt, Tamçelik, Tamkoç, Tamjid, Tamar, Tamal

Tameka ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Tameka İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Tameka İsmi Konulabilir Mi?

Tameka isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Tameka isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Tameka İsmi Caiz Mi?

Tameka ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Tameka isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Tameka İsminin Özellikleri

Tameka isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Tameka İsminin Sayı Analizi

Tameka isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

T: 24
A: 1
M: 16
E: 6
K: 14
A: 1

Tameka isminin numerolojik değeri: 62

Tameka İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Tameka İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tuhaf bir şarkı gibi dilimdesin
Ayrılık kapıyı çalmamalı bizim sevdamızda
Mutluluğu çok gördün istemedin seni sevmemi
Elimde ellerin olacak bir gün
Karanlığıma son veren güneşim sen ol
Ayrılık kapıyı çalmamalı bizim sevdamızda

Tameka İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Tameka isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Tameka

Tameka İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Tameka isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Tameka

Tameka İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Tameka isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Tameka

Tameka İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Tameka ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Tameka İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Tameka ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Girişken, Zeki, Duygusal, Romantik olmalarıdır.

Tameka İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Tameka ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Agresif, Sanat Yönü Başarısız, Gereksiz İnatçı, Kıskanç olmalarıdır.

Tameka isminin Notasyonları Nelerdir?

Tameka isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
A: Adana
M: Muş
E: Edirne
K: Kars
A: Adana

Tameka Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
A: Ahmet
M: Mehmet
E: Ekrem
K: Kadri
A: Ahmet

Tameka isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
A: Alfa
M: Mike
E: Echo
K: Kilo
A: Alfa

Tameka isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
A: Aydın
M: Merih
E: Engin
K: Kalyon
A: Aydın

Tameka İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Tameka ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Tameka ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Tameka ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Tameka İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.