İsim Arama

Sybilla İsminin Anlamı Nedir? Sybilla Ne Demek?

Sybilla ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Sybilla isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Sybilla isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Sybilla isminin anlamı nedir? Sybilla ne demek?

Sybilla isminin anlamı nedir?
  • Sybilla isminin cinsiyeti: Kız
  • Sybilla isminin kökeni: Yunanca
  • Sybilla isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Sybilla ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Sybilla ismindeki harf sayısı: 7
  • Sybilla isminin rengi: Pembe
  • Sybilla isminin nitelikeri: Dürüst, Maceracı, Sevimli, Yaramaz, Gösterişli, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Sybilla

Sybilla isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Sybilla ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Sybilla isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Sybilla İsmiyle Uyumlu İsimler

Sybilla İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Jaella, Scylla, Aella, Sibilla, Gavrilla, Zilla, Mualla, Sibella, Jezebella, Sybella

Sybilla İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Abdulla, Atilla, Abbulla, Abdualla

Sybilla ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Sybilla İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Sybilla İsmi Konulabilir Mi?

Sybilla isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Sybilla isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Sybilla İsmi Caiz Mi?

Sybilla ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Sybilla isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Sybilla İsminin Özellikleri

Sybilla isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sybilla İsminin Sayı Analizi

Sybilla isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
Y: 28
B: 2
İ: 12
L: 15
L: 15
A: 1

Sybilla isminin numerolojik değeri: 95

Sybilla İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Sybilla İsmi İle Akrostiş Şiirler

Sen gidersen ben biterim.
Yüzümdeki gülümseyiş yarınım oldun
Buralar soğuk üşürüm sensiz
İstersen diken olurum dalımda tek gül sen
Lafta sözde değil candan sevdim
Lafta sözde değil candan sevdim
Ayrılık denen kelime düşmedi hiç kalemimden

Sybilla İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Sybilla isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Sybilla

Sybilla İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Sybilla isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Sybilla

Sybilla İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Sybilla isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Sybilla

Sybilla İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Sybilla ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Sybilla İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Sybilla ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Gezgin, Sıcakkanlı, Enerjik, Yetenekli, Girişken olmalarıdır.

Sybilla İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Sybilla ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Geçmişte Yaşayan, Aşırı Duygusal, Kırılgan, Obur, Agresif olmalarıdır.

Sybilla isminin Notasyonları Nelerdir?

Sybilla isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
Y: Yozgat
B: Bolu
İ: İzmir
L: Lüleburgaz
L: Lüleburgaz
A: Adana

Sybilla Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
Y: Yahya
B: Behçet
İ: İrfan
L: Lokum
L: Lokum
A: Ahmet

Sybilla isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
Y: Yankee
B: Bravo
İ:
L: Lima
L: Lima
A: Alfa

Sybilla isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
Y: Yılmaz
B: Burak
İ: İstif
L: Levent
L: Levent
A: Aydın

Sybilla İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Sybilla ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Sybilla ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Sybilla ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Sybilla İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.