İsim Arama

Stella İsminin Anlamı Nedir? Stella Ne Demek?

Stella ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Stella isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Stella isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Stella isminin anlamı nedir? Stella ne demek?

Stella isminin anlamı nedir?
  • Stella isminin cinsiyeti: Kız
  • Stella isminin kökeni: Yunanca
  • Stella isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Stella ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Stella ismindeki harf sayısı: 6
  • Stella isminin rengi: Pembe
  • Stella isminin nitelikeri: Dürüst, Romantik, Çalışkan, Gösterişli, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Stella

Stella isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Stella ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Stella isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Stella İsmiyle Uyumlu İsimler

Stella İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Sibella, Stephana, Mücella, Stella, Ariella, Achilla, Stephanie, Isahella, Sybilla, Carmella

Stella İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Steverino, Stefanus, Atilla, Abdualla, Stefanos, Stephan, Abdulla, Abbulla

Stella ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Stella İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Stella İsmi Konulabilir Mi?

Stella isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Stella isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Stella İsmi Caiz Mi?

Stella ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Stella isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Stella İsminin Özellikleri

Stella isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Stella İsminin Sayı Analizi

Stella isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
T: 24
E: 6
L: 15
L: 15
A: 1

Stella isminin numerolojik değeri: 83

Stella İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Stella İsmi İle Akrostiş Şiirler

Sen gidersen ben biterim.
Tek tanem yüreği elmas sevdiğim
Eninde sonunda benim olacaksın
Lafta sözde değil candan sevdim
Lafta sözde değil candan sevdim
Ayrılık denen kelime düşmedi hiç kalemimden

Stella İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Stella isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Stella

Stella İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Stella isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Stella

Stella İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Stella isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Stella

Stella İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Stella Adler: ABD.’de en önde gelen oyunculuk öğretmenlerinden biridir.Stella Adler, 10 Şubat 1901 tarihinde ABD, New York’da Yahudi Adler ailesinin kızı olarak doğmuştur. Oyuncu bir aileden geldiği için 4 yaşında oyunculuğa başladı. New York Üniversitesi'nde okudu. 1949 yılındaNew York’da “Stella Adler Studio” adı ile oyunculuk okulunu kurdu. 1969 yılında New YorkÜniversitesi'ne bağlı bir ilk profesyonel tiyatro eğitimi okulu oldu. Los Angeles'ta da bir şubesi açıldı.Marlon Brando'nun ilk oyunculuk öğretmeni...
Stella İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Stella ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Canayakın, Duygusal, Yetenekli, Girişken olmalarıdır.

Stella İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Stella ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Sessiz, Gereksiz İnatçı, Obur, Agresif olmalarıdır.

Stella isminin Notasyonları Nelerdir?

Stella isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
T: Tokat
E: Edirne
L: Lüleburgaz
L: Lüleburgaz
A: Adana

Stella Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
T: Temel
E: Ekrem
L: Lokum
L: Lokum
A: Ahmet

Stella isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
T: Tanfo
E: Echo
L: Lima
L: Lima
A: Alfa

Stella isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
T: Turgut
E: Engin
L: Levent
L: Levent
A: Aydın

Stella İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Stella ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Stella ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Stella ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Stella İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 1 yorum yapılmıştır.

Xediş
28.08.2018

Ben stellayı seviyorum ama bulumum yani bir ifadeyle arkadaşız.