İsim Arama

Stamatios İsminin Anlamı Nedir? Stamatios Ne Demek?

Stamatios ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Stamatios isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Stamatios isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Stamatios isminin anlamı nedir? Stamatios ne demek?

Stamatios isminin anlamı nedir?
  • Stamatios isminin cinsiyeti: Erkek
  • Stamatios isminin kökeni: Yunanca
  • Stamatios isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Stamatios ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Stamatios ismindeki harf sayısı: 9
  • Stamatios isminin rengi: Mavi
  • Stamatios isminin nitelikeri: Dürüst, Romantik, İnatçı, Uyumlu, Yaramaz, Pozitif

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Stamatios

Stamatios isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Stamatios ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Stamatios isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Stamatios İsmiyle Uyumlu İsimler

Stamatios İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Stacey, Stacie, Aidoios, Stachys, Lykaios, Stasis

Stamatios İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Ambrosios, Anastasios, Bartholomaios, Stavros, Alexios, Porphyrios, Gennadios, Vasileios, Hagios, Kyrios

Stamatios ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Stamatios İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Stamatios İsmi Konulabilir Mi?

Stamatios isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Stamatios isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Stamatios İsmi Caiz Mi?

Stamatios ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Stamatios isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Stamatios İsminin Özellikleri

Stamatios isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Stamatios İsminin Sayı Analizi

Stamatios isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
T: 24
A: 1
M: 16
A: 1
T: 24
İ: 12
O: 18
S: 22

Stamatios isminin numerolojik değeri: 140

Stamatios İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:ÖZGÜR

Karakterinin en belirgin özelliği özgürlükçülük.Bir kişiye ya da bir yere bağlanmaktan hoşlanmıyorsun.Monoton bir yaşam sana göre değil.Bulunduğun ortam seni mutlu ediyor olsa bile, oraya bağlanmak istemiyorsun.Hayatının her alanında böyle davranıyorsun.Kısıtlanmayacağın işlerde çalışmak istiyorsun.Özgürlüğüne gelen en ufak bir tehdit istifa etmene neden olabiliyor.Bu nedenle, kendi işini kurma ve patron olma taraftarısın.Baskıcı bir aileye sahipsen genç yaşta evden ayrılabilirsin.Kimsenin sana karışmadığı, rahat bir yaşam kurmak istiyorsun.Özgürlüğüne olan düşkünlüğün karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiliyor.Kıskanç ve seni kısıtlayan biriyle beraber olmana imkan yok.Aradığın özellikler ise neşe ve zeka.

Stamatios İsmi İle Akrostiş Şiirler

S ensiz olmuyor hiç bir anım
Tek tanem inan çok sevdim ben seni
Aşk ne sevda ne sende öğrendim yar
Mutlu musun söyle şimdi bensiz
Aşk ne sevda ne sende öğrendim yar
Tek tanem inan çok sevdim ben seni
İçeri sen girince
Olumsuzlukları unut artık ey yarim
S ensiz olmuyor hiç bir anım

Stamatios İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Stamatios isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Stamatios

Stamatios İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Stamatios isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Stamatios

Stamatios İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Stamatios isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Stamatios

Stamatios İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Stamatios ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Stamatios İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Stamatios ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Canayakın, Girişken, Zeki, Enerjik, Sırdaş olmalarıdır.

Stamatios İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Stamatios ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Sessiz, Agresif, Sanat Yönü Başarısız, Kırılgan, İçine Kapanık olmalarıdır.

Stamatios isminin Notasyonları Nelerdir?

Stamatios isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
T: Tokat
A: Adana
M: Muş
A: Adana
T: Tokat
İ: İzmir
O: Ordu
S: Sinop

Stamatios Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
T: Temel
A: Ahmet
M: Mehmet
A: Ahmet
T: Temel
İ: İrfan
O: Osman
S: Serhat

Stamatios isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
T: Tanfo
A: Alfa
M: Mike
A: Alfa
T: Tanfo
İ:
O: Oscar
S: Sierra

Stamatios isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
T: Turgut
A: Aydın
M: Merih
A: Aydın
T: Turgut
İ: İstif
O: Oruç
S: Seydi

Stamatios İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Stamatios ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Stamatios ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Stamatios ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Stamatios İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.