İsim Arama

Sifra İsminin Anlamı

Sifra isminin anlamı nedir? Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Sifra isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Sifra isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Sifra isminin anlamı nedir? Sifra ne demek?

  • Sifra isminin cinsiyeti: Kız
  • Sifra isminin kökeni: İbranice
  • Sifra isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Sifra ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Sifra ismindeki harf sayısı: 5
  • Sifra isminin rengi: Pembe
  • Sifra isminin nitelikeri: Dürüst, Yaramaz, Sinirli, Komik, İnatçı

Sifra İsminin Anlamı Nedir? Sifra Ne Demek?

Sifra isminin anlamı nedir?

Bulunuduğuz Yerin Posta Kodu Nedir?

İsim Analizi Sifra

Sifra isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Sifra ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Sifra isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Sifra İsmiyle Uyumlu İsimler

Sifra İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Afra, Ofra, Sifra, Efra

Sifra İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Tafra

Sifra ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Sifra İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Sifra İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Sifra ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Sifra İsmi Konulabilir Mi?

Sifra isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Sifra isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Sifra İsmi Caiz Mi?

Sifra ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Sifra isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Sifra İsminin Diyanetteki Anlamı

Sifra isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Sifra isminin anlamı:

Sifra İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Sifra ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Sifra ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Sifra ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Sifra ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Sifra İsminin Özellikleri

Sifra isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sifra İsminin Sayı Analizi

Sifra isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
İ: 12
F: 7
R: 21
A: 1

Sifra isminin numerolojik değeri: 63

Sifra İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Sifra İsmi İle Akrostiş Şiirler

Sararır güllerim yanımda olmazsan
İhanet mi asla deme.
Feryadımı duyan acır halime
Resmin mabedim olmuş din-i aşkta
Aradığım aşkı sende buldum ben

Sifra İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Sifra isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Sifra

Sifra İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Sifra isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Sifra

Sifra İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Sifra isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Sifra

Sifra İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Sifra isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Sifra isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Sifra isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Sifra isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Sifra isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Sifra isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Sifra İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Sifra ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Sifra İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Sifra ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Enerjik, Uysal, Maceracı, Girişken olmalarıdır.

Sifra İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Sifra ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Kırılgan, Güven Vermeyen, Gaddar, Agresif olmalarıdır.

Sifra isminin Notasyonları Nelerdir?

Sifra isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
İ: İzmir
F: Fatsa
R: Rize
A: Adana

Sifra Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
İ: İrfan
F: Fatih
R: Rasim
A: Ahmet

Sifra isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
İ:
F: Foxtrot
R: Romeo
A: Alfa

Sifra isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
İ: İstif
F: Felenk
R: Reis
A: Aydın

Sifra İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Sifra ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Sifra ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Sifra ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Sifra İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

sifra isminin numerolojisi, sifra isminin enerjisi, sifra isminin arapça yazlışı, sifra isminin hikayesi, sifra isminin burcu, sifra isminin uğurlu sayısı, sifra isminin ebced değeri, sifra isminin rengi, sifra isminin harf analizi