İsim Arama

Shiraz İsminin Anlamı Nedir? Shiraz Ne Demek?

Shiraz ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Shiraz isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Shiraz isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Shiraz isminin anlamı nedir? Shiraz ne demek?

Shiraz isminin anlamı nedir?
  • Shiraz isminin cinsiyeti: Erkek
  • Shiraz isminin kökeni: Arapça
  • Shiraz isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Shiraz ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Shiraz ismindeki harf sayısı: 6
  • Shiraz isminin rengi: Mavi
  • Shiraz isminin nitelikeri: Dürüst, Tez Canlı, Yaramaz, Komik, İnatçı, Uyumsuz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Shiraz

Shiraz isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Shiraz ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.

Shiraz isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Shiraz İsmiyle Uyumlu İsimler

Shiraz İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Shira, Shisha, Firaz, Iraz, Efraz, Raz, Shiphrah, Shiri, Serfiraz, Kiraz

Shiraz İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Poyraz, Shinab, Uraz, Shiza, Shishak, Shimon, Shimmel, Shimi, Shimei, Boyraz

Shiraz ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Shiraz İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Shiraz İsmi Konulabilir Mi?

Shiraz isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Shiraz isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Shiraz İsmi Caiz Mi?

Shiraz ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Shiraz isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Shiraz İsminin Özellikleri

Shiraz isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Shiraz İsminin Sayı Analizi

Shiraz isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
H: 10
İ: 12
R: 21
A: 1
Z: 29

Shiraz isminin numerolojik değeri: 95

Shiraz İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Shiraz İsmi İle Akrostiş Şiirler

Serhat Gülseren
Hâtırâ, hayâl, hüzün, sevgiyle harmanlanmış,
İsterim hep yanında olmak, mesafelere meydan okumak
Razıyım seninle kuru ekmeği paylaşmaya…
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Zaman sensiz geçmiyor

Shiraz İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Shiraz isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Shiraz

Shiraz İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Shiraz isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Shiraz

Shiraz İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Shiraz isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Shiraz

Shiraz İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Shiraz ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Shiraz İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Shiraz ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Sakin, Enerjik, Maceracı, Girişken, Bilimsel olmalarıdır.

Shiraz İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Shiraz ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Panik, Kırılgan, Gaddar, Agresif, Hurafeci olmalarıdır.

Shiraz isminin Notasyonları Nelerdir?

Shiraz isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
H: Hatay
İ: İzmir
R: Rize
A: Adana
Z: Zonguldak

Shiraz Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
H: Hasan
İ: İrfan
R: Rasim
A: Ahmet
Z: Zühtü

Shiraz isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
H: Hotel
İ:
R: Romeo
A: Alfa
Z: Zulu

Shiraz isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
H: Halat
İ: İstif
R: Reis
A: Aydın
Z: Zuhal

Shiraz İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Shiraz ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Shiraz ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Shiraz ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Shiraz İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.