İsim Arama

Shia İsminin Anlamı Nedir? Shia Ne Demek?

Shia ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Shia isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Shia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Shia isminin anlamı nedir? Shia ne demek?

Shia isminin anlamı nedir?
  • Shia isminin cinsiyeti: Erkek
  • Shia isminin kökeni: Arapça
  • Shia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Shia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Shia ismindeki harf sayısı: 4
  • Shia isminin rengi: Mavi
  • Shia isminin nitelikeri: Dürüst, Tez Canlı, Yaramaz, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Shia

Shia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Shia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Shia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Shia İsmiyle Uyumlu İsimler

Shia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Fathia, Xanthia, Pythia, Matthia, Shiphrah, Apphia, Myeshia, Corinthia, Kynthia, Anthia

Shia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Shimon, Shimmel, Shishak, Shiraz, Shia, Shimei, Shimi, Shinar, Ahia, Shiza

Shia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Shia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Shia İsmi Konulabilir Mi?

Shia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Shia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Shia İsmi Caiz Mi?

Shia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Shia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Shia İsminin Özellikleri

Shia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Shia İsminin Sayı Analizi

Shia isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
H: 10
İ: 12
A: 1

Shia isminin numerolojik değeri: 45

Shia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Shia İsmi İle Akrostiş Şiirler

Saklarım seni en derin’de.
Hasret çekiyorum özlüyorum bir an görmezsem
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Aşkını her yerde haykırıyorum ben

Shia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Shia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Shia

Shia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Shia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Shia

Shia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Shia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Shia

Shia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Shia LaBeouf: Constantine, Ben Robot, Hayatımın Maçı, Şüphe, transformers, indiana-jones ve Kristal Kafatası Krallığı ve Kartal Göz filmlerindeki rolleri ile tanınır. Tam adı Shia Saide LaBeouf olan Shia LaBeouf, 11 Haziran 1986 tarihinde Los Angeles’de ABD.de ailenin tek çocuğu olarak doğmuştur. Yahudi kökenlidir. Babası Jeffrey Craig LaBeouf, annesi Shayna Saide’nin boşanmasından sonra 10 yaşındayken annesiyle birlikte Los Angeles'a taşındı. Kafelerde kendi hazırladığı stand-up şovlar yaptı. 2003 yılında li...
Shia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Shia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Sakin, Enerjik, Girişken olmalarıdır.

Shia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Shia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Panik, Kırılgan, Agresif olmalarıdır.

Shia isminin Notasyonları Nelerdir?

Shia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
H: Hatay
İ: İzmir
A: Adana

Shia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
H: Hasan
İ: İrfan
A: Ahmet

Shia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
H: Hotel
İ:
A: Alfa

Shia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
H: Halat
İ: İstif
A: Aydın

Shia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Shia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Shia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Shia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Shia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.