İsim Arama

Sherika İsminin Anlamı Nedir? Sherika Ne Demek?

Sherika ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Sherika isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Sherika isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Sherika isminin anlamı nedir? Sherika ne demek?

Sherika isminin anlamı nedir?
  • Sherika isminin cinsiyeti: Kız
  • Sherika isminin kökeni: Arapça
  • Sherika isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Sherika ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Sherika ismindeki harf sayısı: 7
  • Sherika isminin rengi: Pembe
  • Sherika isminin nitelikeri: Dürüst, Tez Canlı, Çalışkan, Komik, Yaramaz, Hayalperest, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Sherika

Sherika isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Sherika ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Sherika isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Sherika İsmiyle Uyumlu İsimler

Sherika İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Berika, Refika, Şarika, Zaika, Raika, Sherah, Şahika, Barika, Lahika, Jucika

Sherika İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Shelomi, Shelah, Shelomo, Sherif, Shenazar, Sherebiah, Elika, Shenir, Sheleph, Sheva

Sherika ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Sherika İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Sherika İsmi Konulabilir Mi?

Sherika isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Sherika isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Sherika İsmi Caiz Mi?

Sherika ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Sherika isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Sherika İsminin Özellikleri

Sherika isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sherika İsminin Sayı Analizi

Sherika isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
H: 10
E: 6
R: 21
İ: 12
K: 14
A: 1

Sherika isminin numerolojik değeri: 86

Sherika İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Sherika İsmi İle Akrostiş Şiirler

Saklarım seni en derin’de.
Hasret çekiyorum özlüyorum bir an görmezsem
En büyük sevdam sensin ey yarim
Rica ediyorum yüzün düşmesin yere
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Kalbim seninle atıyor inan bir bilsen
Aşkını her yerde haykırıyorum ben

Sherika İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Sherika isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Sherika

Sherika İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Sherika isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Sherika

Sherika İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Sherika isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Sherika

Sherika İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Sherika ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Sherika İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Sherika ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Sakin, Duygusal, Maceracı, Enerjik, Romantik, Girişken olmalarıdır.

Sherika İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Sherika ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Panik, Gereksiz İnatçı, Gaddar, Kırılgan, Kıskanç, Agresif olmalarıdır.

Sherika isminin Notasyonları Nelerdir?

Sherika isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
H: Hatay
E: Edirne
R: Rize
İ: İzmir
K: Kars
A: Adana

Sherika Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
H: Hasan
E: Ekrem
R: Rasim
İ: İrfan
K: Kadri
A: Ahmet

Sherika isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
H: Hotel
E: Echo
R: Romeo
İ:
K: Kilo
A: Alfa

Sherika isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
H: Halat
E: Engin
R: Reis
İ: İstif
K: Kalyon
A: Aydın

Sherika İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Sherika ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Sherika ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Sherika ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Sherika İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.