İsim Arama

Seyhan İsminin Anlamı Nedir? Seyhan Ne Demek?

Seyhan ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Seyhan isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Seyhan isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Seyhan isminin anlamı nedir? Seyhan ne demek?

Seyhan isminin anlamı nedir?
  • Seyhan isminin cinsiyeti: Uniseks
  • Seyhan isminin kökeni: Arapça
  • Seyhan isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Seyhan ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Seyhan ismindeki harf sayısı: 6
  • Seyhan isminin rengi: Pembe/Mavi
  • Seyhan isminin nitelikeri: Dürüst, Çalışkan, Maceracı, Tez Canlı, İnatçı, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Seyhan

Seyhan isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Seyhan ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Seyhan isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Seyhan İsmiyle Uyumlu İsimler

Seyhan İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Seylâp, Nagehan, Ruhan, Nurcihan, Perihan, Ceydahan, Bihan, Bengühan, Ayşehan, Lâlehan

Seyhan İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Dağhan, Kiçihan, Oğuzhan, Sıylıhan, Uğurhan, Tunahan, Yahşihan, Ushan, Koçhan, Emirhan

Seyhan ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Seyhan İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Seyhan İsmi Konulabilir Mi?

Seyhan isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Seyhan isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Seyhan İsmi Caiz Mi?

Seyhan ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Seyhan isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Seyhan İsminin Özellikleri

Seyhan isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Seyhan İsminin Sayı Analizi

Seyhan isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
E: 6
Y: 28
H: 10
A: 1
N: 17

Seyhan isminin numerolojik değeri: 84

Seyhan İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Seyhan İsmi İle Akrostiş Şiirler

S ensiz olmuyor hiç bir anım
En çok da ahu gözlerini özledim
Yalnız senin için atıyor bu deli yürek
Hala buradayım bak , seninleyim
Aşk ne sevda ne sende öğrendim yar
Nasıl yaparsın bensiz bir arkana dön baksan ne haldeyim SENSİZ…

Seyhan İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Seyhan isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Seyhan

Seyhan İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Seyhan isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Seyhan

Seyhan İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Seyhan isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Seyhan

Seyhan İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Seyhan Karabay: Seyhan Karabay, 22 Şubat 1946 tarihinde Adana’da doğmuştur. Küçüklüğünde mandolin ve akordiyonla müziğe başladı. Spor spikeri Ümit Aktan yeğenidir. Uğur Dikmen ve Cahit Berkay'la 60’lı yılların başında amatör bir müzik grubu kurmuştur.1968-1970 yılları arasında Cem Karaca ile “Apaşlar” rock müzik grubunda bas gitar çaldı. Seyhan Karabay 1968 yılında Apaşlar gurubuna girdi. Aynı yıl Almanya'da kaydedilen ve Mehmet Soyarslan bestesi olan "Resimdeki Gözyaşları" yayınlandı. Bu plak Cem Karaca ve Apa...
Seyhan İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Seyhan ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Duygusal, Gezgin, Sakin, Girişken, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Seyhan İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Seyhan ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Gereksiz İnatçı, Geçmişte Yaşayan, Panik, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Seyhan isminin Notasyonları Nelerdir?

Seyhan isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
E: Edirne
Y: Yozgat
H: Hatay
A: Adana
N: Niğde

Seyhan Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
E: Ekrem
Y: Yahya
H: Hasan
A: Ahmet
N: Nizam

Seyhan isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
E: Echo
Y: Yankee
H: Hotel
A: Alfa
N: November

Seyhan isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
E: Engin
Y: Yılmaz
H: Halat
A: Aydın
N: Neptün

Seyhan İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Seyhan ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Seyhan ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Seyhan ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Seyhan İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 2 yorum yapılmıştır.

Merve
02.11.2018

Cok güzel bir isim.

Seyhan Doğan
06.02.2018

Özelliklerin hepsini taşıyorum.