İsim Arama

Sera İsminin Anlamı Nedir? Sera Ne Demek?

Sera ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Sera isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Sera isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Sera isminin anlamı nedir? Sera ne demek?

Sera isminin anlamı nedir?
 • Sera isminin cinsiyeti: Kız
 • Sera isminin kökeni: Farsça
 • Sera isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
 • Sera ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
 • Sera ismindeki harf sayısı: 4
 • Sera isminin rengi: Pembe
 • Sera isminin nitelikeri: Dürüst, Çalışkan, Komik, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Sera

Sera isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Sera ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Sera isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Sera İsmiyle Uyumlu İsimler

Sera İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Servinaz, Serva, Sera, Serpin, Hemera, Serfiraz, Seraphine, Sernevaz, Sernaz, Jazeera

Sera İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Sergen, Sertuğ, Sertan, Serbülent, Serim, Sercihan, Serad, Sered, Serhat, Sertaç

Sera ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Sera İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Sera İsmi Konulabilir Mi?

Sera isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Sera isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Sera İsmi Caiz Mi?

Sera ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Sera isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Sera İsminin Özellikleri

Sera isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sera İsminin Sayı Analizi

Sera isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
E: 6
R: 21
A: 1

Sera isminin numerolojik değeri: 50

Sera İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Sera İsmi İle Akrostiş Şiirler

Samimi duygularımı anlatsam bakarak gözlerine
Efkar vakti benim için geceler .
Rengarenk bir dünyasın sen yaşanılacak
Ay ışığında birgün gökyüzünde dalıp giden sonsuzluk..

Sera İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Sera isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Sera

Sera İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Sera isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Sera

Sera İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Sera isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Sera

Sera İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

 • Serap Ezgü: Serap Ezgü, 15 Haziran 1965 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Karadeniz kökenlidir. İlkokul, ortaokul ve liseyi Ankara’da okumuştur. Adana, Çukurova Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi’nde okudu. Daha öğrenciyken TRT’nin açmış olduğu sınavı kazanarak spikerlik yapmaya başladı. 1982 yılında TRT Trabzon ve van radyolarında görev yaptı. 1986 yılında Ankara Radyosu ve Ankara televizyonlarında görev yaptı. 1995 yılında Sümer Ezgü ile birlikte Tıkları Ankara Rüzgarı isimli program Magazin Gazetecileri ...
 • Sera Kadıgil: CHP Parti Meclis Üyesi Sera Kadıgil, 29 Kasım 1984 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Tam adı Saliha Sera Kadıgil’dir. Babası Gümüşhane’nin Kelkit İlçesi Babakonağı Köyü’ndendir. Babası avukat Engin Çelik Kadıgil’dir.Annesi Sevilay Kadıgil’dir. 2003 yılında Vefa Lisesinden mezun oldu. 2007 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdikten sonra avukat olarak İstanbul Barosuna kayıtlı olarak serbest avukatlık yapmaya başladı. 2007 yılında İstanbul Üniversitesinde Özel Hukuk alanans eğitim...
 • Sera Tokdemir: Sera Tokdemir, 11 Nisan 1981 tarihinde Mersin’de doğmuştur. Babası yarış atı yetiştiricisidir.Sera Tokdemirküçüklüğünüzden beri atlarla büyümüştür ve 3 tane yarış atı vardır.Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksek okulundan mezun oldu.Okul yıllarında tiyatro grubuna dahil olarak, okulun sahnelediği bir çok oyunda yer aldı. Zirve Sanat Merkezinde Tiyatro, Şan, Diculuk hayatına başladı. 2009 yılında Plato Film Okulunda Ayla Algan yönetiminde Oyuncu Yönetimi, Beden Dili, Dublaj, Sine...
 • Seray Sever: 2014 yılında Manda Yuvası adlı Sinema Filminde oynamıştır.Seray Sever, 27 Şubat 1973 tarihinde istanbul'da doğmuştur. Lise eğitimini Doğuş Koleji'nde tamamladı. Öğrenimi sırasında TÜBİTAK Matematik Ödüllerinde derece aldı. Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü mezunudur. 1990 yılında TRT'de "Popstop" isimli müzik eğlence programının sunuculuğunu yapmaya başladı. 3 yıl bu görevini sürdürdü. 1995 yılında Emel Müftüoğlu’nun Hovarda klibinde ve Mirkelam’ın Tavla k...
 • Serap Aksoy: Serap Aksoy, 24 Haziran 1964 tarihinde istanbul’da doğmuştur. İstanbul Devlet Konservatuarı Bale bölümünden mezun oldu. Münih Müzik Akademisi'nde bale dersleri aldı. Devlet Opera ve Balesi'nde profesyonel dansçılık eğitimleri almış ve bale yaptı. Çasod üyesi olan Serap Aksoy, çeşitli sinema filmleri ve tv dizilerinde rol almakta ve sunuculuk yapmaktadır.1992 yılındaTunç Başaran'ın yönetmenliğini yaptığı “Piano Piano Bacaksız” sinema filminde Rutkay Aziz, Meriç Başaran, Yaman Okay, Meral Çetinkay...
Sera İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Sera ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Duygusal, Maceracı, Girişken olmalarıdır.

Sera İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Sera ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Gereksiz İnatçı, Gaddar, Agresif olmalarıdır.

Sera isminin Notasyonları Nelerdir?

Sera isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
E: Edirne
R: Rize
A: Adana

Sera Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
E: Ekrem
R: Rasim
A: Ahmet

Sera isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
E: Echo
R: Romeo
A: Alfa

Sera isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
E: Engin
R: Reis
A: Aydın

Sera İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Sera ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Sera ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Sera ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Sera İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.