İsim Arama

Sefer İsminin Anlamı Nedir? Sefer Ne Demek?

Sefer ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Sefer isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Sefer isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Sefer isminin anlamı nedir? Sefer ne demek?

Sefer isminin anlamı nedir?
  • Sefer isminin cinsiyeti: Erkek
  • Sefer isminin kökeni: Arapça
  • Sefer isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Sefer ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Sefer ismindeki harf sayısı: 5
  • Sefer isminin rengi: Mavi
  • Sefer isminin nitelikeri: Dürüst, Çalışkan, Sinirli, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Sefer

Sefer isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Sefer ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Sefer isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Sefer İsmiyle Uyumlu İsimler

Sefer İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Gülfer, Aynıfer, Ulufer, Leylifer, Ayanfer, Asfer, Ayfer, Şemsifer, Günfer, İncifer

Sefer İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Safer, Seferino, Gazanfer, Ofer, Ülfer, Cafer, Nefer, Fer, Canfer, Sefer

Sefer ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Sefer İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Sefer İsmi Konulabilir Mi?

Sefer isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Sefer isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Sefer İsmi Caiz Mi?

Sefer ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Sefer isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Sefer İsminin Özellikleri

Sefer isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Sefer İsminin Sayı Analizi

Sefer isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
E: 6
F: 7
E: 6
R: 21

Sefer isminin numerolojik değeri: 62

Sefer İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Sefer İsmi İle Akrostiş Şiirler

Sorum erenleri durdurdu velileri susturdu
Efkarlıyım sevgilim kimseler bilmez
Farkında mısın seni takip eden gözlerimi
Efkarlıyım sevgilim kimseler bilmez
Rüyalarımda hergece nasılsa olacaksın benim

Sefer İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Sefer isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Sefer

Sefer İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Sefer isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Sefer

Sefer İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Sefer isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Sefer

Sefer İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Sefer ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Sefer İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Sefer ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Duygusal, Uysal, Maceracı olmalarıdır.

Sefer İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Sefer ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Gereksiz İnatçı, Güven Vermeyen, Gaddar olmalarıdır.

Sefer isminin Notasyonları Nelerdir?

Sefer isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
E: Edirne
F: Fatsa
E: Edirne
R: Rize

Sefer Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
E: Ekrem
F: Fatih
E: Ekrem
R: Rasim

Sefer isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
E: Echo
F: Foxtrot
E: Echo
R: Romeo

Sefer isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
E: Engin
F: Felenk
E: Engin
R: Reis

Sefer İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Sefer ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Sefer ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Sefer ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Sefer İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 2 yorum yapılmıştır.

Zeynep İncirli
19.11.2018

Sevgilimin adi.

İlknur
25.10.2018

Güzelmiş isim.