İsim Arama

Salus İsminin Anlamı Nedir? Salus Ne Demek?

Salus ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Salus isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Salus isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Salus isminin anlamı nedir? Salus ne demek?

Salus isminin anlamı nedir?
  • Salus isminin cinsiyeti: Kız
  • Salus isminin kökeni: Yunanca
  • Salus isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Salus ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Salus ismindeki harf sayısı: 5
  • Salus isminin rengi: Pembe
  • Salus isminin nitelikeri: Dürüst, İnatçı, Gösterişli, Modern

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Salus

Salus isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Salus ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Salus isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Salus İsmiyle Uyumlu İsimler

Salus İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Salıkbike, Saleema, Saliha, Salima, Sallie, Salimah, Salime, Salınbike, Salwa, Salus

Salus İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Salaman, Salem, Salâhi, Salmon, Saltık, Saloman, Salis, Patroclus, Saltı, Camillus

Salus ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Salus İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Salus İsmi Konulabilir Mi?

Salus isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Salus isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Salus İsmi Caiz Mi?

Salus ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Salus isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Salus İsminin Özellikleri

Salus isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Salus İsminin Sayı Analizi

Salus isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
A: 1
L: 15
U: 25
S: 22

Salus isminin numerolojik değeri: 85

Salus İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Salus İsmi İle Akrostiş Şiirler

Sana geliyorum artık sonsuza kadar
Artık seninim ve seninleyim
Leyla mecnun kıskandı bizi
Uzak durma benden canım sevdiğim
Sana geliyorum artık sonsuza kadar

Salus İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Salus isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Salus

Salus İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Salus isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Salus

Salus İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Salus isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Salus

Salus İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Salus ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Salus İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Salus ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Girişken, Yetenekli, Misafirperver olmalarıdır.

Salus İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Salus ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Agresif, Obur, Aceleci olmalarıdır.

Salus isminin Notasyonları Nelerdir?

Salus isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
A: Adana
L: Lüleburgaz
U: Uşak
S: Sinop

Salus Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
A: Ahmet
L: Lokum
U: Ufuk
S: Serhat

Salus isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
A: Alfa
L: Lima
U: Uniform
S: Sierra

Salus isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
A: Aydın
L: Levent
U: Umman
S: Seydi

Salus İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Salus ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Salus ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Salus ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Salus İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.