İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Sadi İsminin Anlamı

 • Sadi isminin cinsiyeti: Erkek
 • Sadi isminin kökeni: Arapça
 • Sadi isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
 • Sadi ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
 • Sadi ismindeki harf sayısı: 4
 • Sadi isminin rengi: Mavi
 • Sadi isminin nitelikeri: Dürüst, İnatçı, Agresif, Yaramaz

Sadi İsminin Anlamı Nedir?

Sadi isminin anlamı nedir?

Sadi isminin anlamı nedir, Sadi ne demektir, Sadi ne anlama gelir, Sadi manası nedir?

Sadi İsminin Analizi

Sadi isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Sadi ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz paylaşımcılıktır. Sempatinizi ve anlayışınızı geliştirmeyi öğrenmelisiniz. Paylaşım sadece iki kişi arasında olmaz, gurup içinde işbirliği yapmayı öğrenin. Nazik ve saygılı olun, siz titiz ve arkadaş canlısı bir kişisiniz. Evrensel barışı sağlamak için çalışacaksınız. Paylaşımcılık her zaman için sadece iki kişi arasında değildir, bu ortaklığı tüm evrene yayın.

İfadenizi, hayatınızı paylaşanlar arasında uyum yaratarak ortaya koyacaksınız.Her zaman geri planda kalmayı tercih ediyorsunuz.Tinsel çalışmalarınızı kollektif olarak yapacaksınız.Duygusal doğanız sizi yeteneklerinizi gizleyecek kadar mütevazi yapıyor.Hayata ilgisizlikle bakmaya çalışın, aksi takdirde aşırı duygusal tepkileriniz size zarar verebilir

Sadi İsminin Harf ve Sayı Analizi İçin Tıklayınız

Sadi İsmiyle Uyumlu İsimler

Sadi İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Sadira, Sada, Sadıka, Sadiye, Sadedil, Sadice, Sadriye, Sadiya, Sadhezar, Sadberk, Sadegül

Sadi İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Sadakat, Shadi, Vidadi, Sadi, Sadettin, Badi, Abdelhadi, Sadiq, Şadi, Nadi, Sadrettin, Sadır, Sadoc, Radi, Sadık, Sadun, Hadi, Sadir, Abdulhadi, Sadak

Sadi İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Sadi ismi kuranda Geçiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır.

Sadi İsmi Konulabilir Mi?

Sadi isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Sadi isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Sadi İsmi Caiz Mi?

Sadi ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Sadi isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Sadi İsminin Diyanetteki Anlamı

Sadi isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Sadi isminin anlamı: Baht açıklığı. Mutlu, uğurlu.

Sadi İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Sadi ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Sadi ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Sadi ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Sadi ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Sadi İsminin Özellikleri

Sadi isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sadi İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Sadi İsmi İle Akrostiş Şiirler

Sevgi sözlerini sıralayıp.
Aşkım yüreğim her şeyimsin diyorum
Derdime derman sendedir yarim
İçimden bir cevap geldi o da sen oldun

Sadi İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Sadi isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Sadi İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Sadi isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Sadi İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Sadi isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Sadi İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Sadi isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Sadi isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Sadi isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Sadi isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Sadi isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Sadi isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Sadi İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

 • Sadi Güven: Yüksek Seçim Kurulu 15. Başkanıdır.Sadi Güven, 24 Haziran 1955 tarihinde Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde doğmuştur. Dursunbey’deli ilkokul ve ortaokulu okuduktan sonra Dursunbey Lisesini bitirdi. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1978 yılında mezun oldu. Üniversiteden sonra askerliğini Tokat’ta kısa dönem olarak yaptı. istanbul’da hâkim adayı olarak mesleğe başladı ve sırasıyla Narman, İslâhiye Sorgu Hâkimliği, İslâhiye, Malkara, Fethiye, Ankara Hâkimliği, Ankara Ticaret Mahkemesi Başka...
 • Sadi Irmak: Türkiye Cumhuriyeti 17. BaşbakanıMahmut Sadi Irmak, 15 Mayıs 1904 tarihinde Konya, Seydişehir’de doğmuştur. İlköğreniminde, Rüşdiyeyi ve sonra da Konya Sultanisi’ni birincilikle bitirip biyoloji öğretmeni oldu. Mezun olduğu yıl aynı zamanda yıl istanbul Hukuk Fakültesi’ne başladı. 1923 yılında İstanbul Üniversitesinde öğrenci olduğu yıllarda Üniversite'nin Devlet Bursu ile Avrupa'ya öğrenci gönderileceğine dair üniversite duvarlarında gördüğü ilana başvuran 150 kişi arasından seçilen 11 kişiden ...
 • Sadi Celil Cengiz: “İşler Güçler” dizisinde başrollerini Ahmet Kural, Murat Cemcir ve Sadi Celil Cengiz paylaştı.Sadi Celil Cengiz, 1 Şubat 1983 tarihinde Samsun, Çarşamba’da doğmuştur.Annesi Sevgi Cengiz,Çarşambaspor'un eski teknik direktörü Cemil Cengiz babasıdır. Çerkez asıllıdır. Ordu Fen Lisesi'nde 2 sene okuduktan sonra 3. Sınıfı Çarşamba Lisesi'nde okuyup mezun oldu. Sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'ni bitirdi. Sinema ve Televizyon Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. 2007-2008 yıllarında personel a...
 • Sadin Bakır: Survivor 2017 yarışmasına katıldı.Sadin Bakır, 1986 yılında Amasya ilimizde doğmuştur.Aslen Gazianteplidir. Tam adı Muhammed Sadin Bakır’dır. Gaziantep Üniversitesi beden eğitimi ve spor öğretmenliği bölümünden mezun oldu.istanbul'un Başakşehir ilçesinde yaşamaktadır. Babası Cemal Bakır ve abisi Fatih Bakır da İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başakşehir güreş antrenörü olarak görev yapmaktadır. Sadin Bakır, ata sporumuz güreşle uğraşmaktda görev almıştır. Şimdi de Başakşehir’de güreş antrenörlüğü ...
Sadi İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Sadi ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Girişken, Güçlü, Enerjik olmalarıdır.

Sadi İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Sadi ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Agresif, Güçsüz, Kırılgan olmalarıdır.

Sadi isminin Notasyonları Nelerdir?

Sadi isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
A: Adana
D: Denizli
İ: İzmir

Sadi Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
A: Ahmet
D: Davut
İ: İrfan

Sadi isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
A: Alfa
D: Delta
İ:

Sadi isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
A: Aydın
D: Deniz
İ: İstif

Sadi İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Sadi ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Sadi ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Sadi ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
Sadi İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

sadi isminin numerolojisi, sadi isminin enerjisi, sadi isminin arapça yazlışı, sadi isminin hikayesi, sadi isminin burcu, sadi isminin uğurlu sayısı, sadi isminin ebced değeri, sadi isminin rengi, sadi isminin harf analizi