İsim Arama

Sabri İsminin Anlamı Nedir? Sabri Ne Demek?

Sabri ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Sabri isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Sabri isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Sabri isminin anlamı nedir? Sabri ne demek?

Sabri isminin anlamı nedir?
  • Sabri isminin cinsiyeti: Erkek
  • Sabri isminin kökeni: Arapça
  • Sabri isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Sabri ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Sabri ismindeki harf sayısı: 5
  • Sabri isminin rengi: Mavi
  • Sabri isminin nitelikeri: Dürüst, İnatçı, Sevimli, Komik, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Sabri

Sabri isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Sabri ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.

Sabri isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Sabri İsmiyle Uyumlu İsimler

Sabri İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Sabıka, Sabra, Sabira, Sabriye, Sabiha, Sabbar, Sabeen, Sabahat, Sabite, Sabahnur

Sabri İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Sabastian, Sabutay, Sabit, Sabahaddin, Sabahattin, Sabi, Sabaoth, Sabih, Sabir, Dibri

Sabri ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Sabri İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Sabri İsmi Konulabilir Mi?

Sabri isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Sabri isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Sabri İsmi Caiz Mi?

Sabri ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Sabri isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Sabri İsminin Özellikleri

Sabri isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sabri İsminin Sayı Analizi

Sabri isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
A: 1
B: 2
R: 21
İ: 12

Sabri isminin numerolojik değeri: 58

Sabri İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Sabri İsmi İle Akrostiş Şiirler

Serhat Ertaş
Anlasana sana sözler değil sen gereklisin
Ben ki, kalbinde yaşıyorum, kitaplara sığmaz bu öykü.
Rastlarım yol üstünde bir umuda, kokundur arta kalan…
İçimi ısıtan bir buruk keder.

Sabri İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Sabri isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Sabri

Sabri İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Sabri isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Sabri

Sabri İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Sabri isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Sabri

Sabri İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Sabriye Şengül: Survivor 2017 yarışmasına katıldı.Sabriye Şengül, 1988 yılında Trabzon'da Vakfıkebir İlçesinde üç kız kardeşin ortancası olarak doğmuştur. Babası kamyon şoförü, annesi ise ev hanımıdır. 2015 yılında annesi, babasının alkol sorunu yüzünden boşanmıştır. Lise mezunudur. Spora Lisede okul takımında hentbol oynayarak başladı. 2006 yılında boks yapmaya başladı. Boksa başladıktan altı ay sonra amatör kızlarda Türkiye Boks Şampiyonu oldu. Amatör olarak boks yaptığı dönemde Trabzon Belediye Fenerbahçe Ku...
  • Sabri Ülker: Sabri Ülker, Cumhuriyetin ilk kuşak sanayicilerinden, Türkiye’nin öncü girişimcilerinden, Yıldız Holding'in Onursal Başkanı ve Ülker markasının kurucusudur. Sabri Ülker, 1920 yılı sonbaharında Kırım’da doğdu. Kırım Tatarları'ndan bir aileden olan babasının adı İslam, annesinin adı Şakire’dir. Abisinin adı Asım(d.1911), genç yaşta vefat eden kardeşinin adı Hakkı’dır. Ailesi 1929 yılının Ağustos’unda Türkiye'ye göç ederek istanbul'a yerleşti. 21 Haziran 1934 tarihinde soyadı kanunu çıktığında, Sab...
Sabri İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Sabri ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Girişken, Sıcakkanlı, Maceracı, Enerjik olmalarıdır.

Sabri İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Sabri ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Agresif, Aşırı Duygusal, Gaddar, Kırılgan olmalarıdır.

Sabri isminin Notasyonları Nelerdir?

Sabri isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
A: Adana
B: Bolu
R: Rize
İ: İzmir

Sabri Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
A: Ahmet
B: Behçet
R: Rasim
İ: İrfan

Sabri isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
A: Alfa
B: Bravo
R: Romeo
İ:

Sabri isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
A: Aydın
B: Burak
R: Reis
İ: İstif

Sabri İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Sabri ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Sabri ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Sabri ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Sabri İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.