İsim Arama

Melih İsminin Anlamı Nedir? Melih Ne Demek?

Melih ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Melih isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Melih isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Melih isminin anlamı nedir? Melih ne demek?

Melih isminin anlamı nedir?
 • Melih isminin cinsiyeti: Erkek
 • Melih isminin kökeni: Arapça
 • Melih isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
 • Melih ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
 • Melih ismindeki harf sayısı: 5
 • Melih isminin rengi: Mavi
 • Melih isminin nitelikeri: Uyumlu, Çalışkan, Gösterişli, Yaramaz, Tez Canlı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Melih

Melih isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Melih ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.

Melih isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Melih İsmiyle Uyumlu İsimler

Melih İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Melpomene, Melek, Melisa, Melanie, Melora, Melissa, Melina, Melodi, Meleknur, Melita

Melih İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Salih, Melen, Melih, Melzar, Melchiah, Melikhan, Melos, Melancton, Melchior, Melchi

Melih ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Melih İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Melih İsmi Konulabilir Mi?

Melih isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Melih isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Melih İsmi Caiz Mi?

Melih ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Melih isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Melih İsminin Özellikleri

Melih isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Melih İsminin Sayı Analizi

Melih isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

M: 16
E: 6
L: 15
İ: 12
H: 10

Melih isminin numerolojik değeri: 59

Melih İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Melih İsmi İle Akrostiş Şiirler

Mecnun Leyla misali
Elimde değil seni çok seviyorum
Lalem ol ama hiç solma be SEVGİLİ……..
İnadına sana aşık olmuşum ben
Hasretlik özlemlik sona erecek

Melih İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Melih isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Melih

Melih İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Melih isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Melih

Melih İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Melih isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Melih

Melih İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

 • Melih Gökçek: 1994 yılından beri Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürütmekte olan siyasetçi. Ankara B.B.’de 5 dönem boyunca bu görevi sürdüren ilk ve tek kişidir. İbrahim Melih Gökçek, 20 Ekim 1948 tarihinde, Keçiören, Ankara’da dünyaya geldi. Üç çocuklu bir ailenin en büyük oğlu olan Gökçek’in babası Ahmet Gökçek, Adalet Partisi Gaziantep İl Başkanlığı görevini yürütüyordu. Babasının mesleğinden dolayı ilk ve orta dereceli eğitimini Gaziantep’de tamamlayan Gökçek, 1967 yılındaAnkara Üniversites...
 • Melih Altınok: Sabah Gazetesinde Köşe yazarlığı yapmakta ve Show Tv ekranlarında “Güne Merhaba” adlı programı sunmaktadır.Melih Altınok, 1979 yılında Eskişehir’de doğmuştur. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun oldu. Makaleleri Birikim dergisi ve Radikal gazetesinde yayımlanan Altınok, köşe yazarlığına Gündem gazetesinde başladı. 2007-2009 yılları arasında BirGün, 2009-2013 yılları arasında Taraf gazetesinde çalıştı. 2013 yılının mayıs ayında taraf gazetesinden ayrıldı, 2013 yılı...
 • Melih Gümüşbıçak: Melih Gümüşbıçak, 10 Ağustos 1968 tarihinde Ankara'da doğmuştur. Demetevler İlkokulu, Demetevler Ortaokulu, 50. Yıl Lisesi'ni bitirdi. 1985 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünden 1990 yılında mezun oldu. Melih Gümüşbıçak, Lise veüra Şekerspor, Şekerbank, Mülkiyespor gibi takımlarda futbol oynadı. Çeşitli yaş guruplarında ve lise takımıyla birlikte Türkiye Şampiyonlukları ve dereceleri elde etti. Ayrıca formasını giydiği Genç Milli Takımla 1985 yılında F...
 • Melih Cevdet Anday: Türk şair, gazeteci, roman ve oyun yazarı. Orhan Veli Kanık ve Oktay Rıfat'la birlikte "Yeni Şiir" anlayışını geliştirerek "Garip Akımı"nı başlatmış, Türk edebiyat tarihinde yeni bir dönemin kapılarını açmış ve çağdaş Türk şiirinin temellerini atmıştır. Geleneksel yazın kurallarına ilk başkaldırı olan bu hareketle, sosyal yaşama yansıyan moderniteyi edebiyata aksettirmiş ve gündelik toplumsal olayların mizahi, ironik ve hicivsel yönlerinin de şiire konu olabileceğini göstermiştir. Melih Cevdet A...
 • Melih Selçuk: 2015 yılında “O'nun Hikayesi” filminde Salih karakterini canlandırdı.Melih Selçuk, 7 Şubat 1984 tarihinde Mardin’de Kızıltepe’de doğmuştur. Annesi ev kadını, babası çiftçi, 10 çocuklu ailede büyümüştür. Türkçe'yi ilkokulda öğrendi. Ortaokul bittikten sonra Gaziantep Fen Lisesi'ni kazanıp yatılı olarak okudu. istanbul’da Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümü mezunudur. Melih Selçuk, Üniversitede okurken kantinde göduğu zaman Semih Kaplanoğlu’nun 2008 yılında yaptığı “Süt” filmine başrol oyuncusu o...
 • Melih Görgün: Melih Görgün, 29 Eylül 1980 tarihinde Adana’da doğmuştur. Babası sinema oyuncusu Demir Karahan’dır.Özgür adında bir kardeşi vardır. Adana Bilfen Koleji'nde okurken devlet konservatuarında yarı zamanlı keman eğitimi aldı. Üniversite eğitimini Yeditepe Üniversitesi'nde Sistem Endüstri Mühendisliği eğitimi aldı ardından yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi’nde işletme dalında yaptı. 1996 yılında Mimar Sinan Üniversitesinde siyaset bilimi ve uluslar arası konusunda Doktora ...
 • Melih Kibar: Türk müzisyen, söz yazarı, bestekar, aranjör. Özellikle tiyatro ve film yapıtları için hazırladığı besteler dillerden düşmemiş; Eurovision Şarkı Yarışmaları için hazırladığı yapıtlar, halk tarafından büyük ilgi görmüştür. Ünlü müzisyenin, en bilinen eserleri"İçimdeki Fırtına" ,"İşte Öyle Bir Şey", "Sevdan Olmasa", "Bir de Bana Sor", "Etme Eyleme","Her Şey Seninle Güzel", "Seni Seviyorum", Eurovision Şarkı Yarışması sinyal müziği "Çobanyıldızı","Halley" ve "Hababam Sınıfı" film müziğidir. Melih K...
Melih İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Melih ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Zeki, Duygusal, Yetenekli, Enerjik, Sakin olmalarıdır.

Melih İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Melih ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sanat Yönü Başarısız, Gereksiz İnatçı, Obur, Kırılgan, Panik olmalarıdır.

Melih isminin Notasyonları Nelerdir?

Melih isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
E: Edirne
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
H: Hatay

Melih Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
E: Ekrem
L: Lokum
İ: İrfan
H: Hasan

Melih isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
E: Echo
L: Lima
İ:
H: Hotel

Melih isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
E: Engin
L: Levent
İ: İstif
H: Halat

Melih İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Melih ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Melih ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Melih ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Melih İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 1 yorum yapılmıştır.

Resul Melih Sayan
31.10.2017

İsim analizin yazdığı gibi hepsini yansıtıyor.