İsim Arama

Sabire İsminin Anlamı Nedir? Sabire Ne Demek?

Sabire ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Sabire isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Sabire isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Sabire isminin anlamı nedir? Sabire ne demek?

Sabire isminin anlamı nedir?
  • Sabire isminin cinsiyeti: Kız
  • Sabire isminin kökeni: Arapça
  • Sabire isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Sabire ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Sabire ismindeki harf sayısı: 6
  • Sabire isminin rengi: Pembe
  • Sabire isminin nitelikeri: Dürüst, İnatçı, Sevimli, Yaramaz, Komik, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Sabire

Sabire isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Sabire ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Sabire isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Sabire İsmiyle Uyumlu İsimler

Sabire İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Kadire, Bahire, Şaire, Saire, Sapphire, Neyire, Sabira, Sabrinnisa, Zafire, Amire

Sabire İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Sabahattin, Sabaoth, Sabar, Sabri, Sabit, Saba, Sabih, Sabir, Sabi, Azhaire

Sabire ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Sabire İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Sabire İsmi Konulabilir Mi?

Sabire isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Sabire isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Sabire İsmi Caiz Mi?

Sabire ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Sabire isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Sabire İsminin Özellikleri

Sabire isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Sabire İsminin Sayı Analizi

Sabire isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
A: 1
B: 2
İ: 12
R: 21
E: 6

Sabire isminin numerolojik değeri: 64

Sabire İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Sabire İsmi İle Akrostiş Şiirler

Süleyman Celep
Aşkı senin yüreğinde tattım ben
Bilirsin bu gönlüm sana aittir
İlk kez sevdiğim kadın sen oldun
Rengarenk hayalleri bana yaşatan
En derinliklerime kök saldın zamansız..

Sabire İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Sabire isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Sabire

Sabire İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Sabire isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Sabire

Sabire İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Sabire isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Sabire

Sabire İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Sabire ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Sabire İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Sabire ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Girişken, Sıcakkanlı, Enerjik, Maceracı, Duygusal olmalarıdır.

Sabire İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Sabire ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Agresif, Aşırı Duygusal, Kırılgan, Gaddar, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Sabire isminin Notasyonları Nelerdir?

Sabire isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
A: Adana
B: Bolu
İ: İzmir
R: Rize
E: Edirne

Sabire Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
A: Ahmet
B: Behçet
İ: İrfan
R: Rasim
E: Ekrem

Sabire isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
A: Alfa
B: Bravo
İ:
R: Romeo
E: Echo

Sabire isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
A: Aydın
B: Burak
İ: İstif
R: Reis
E: Engin

Sabire İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Sabire ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Sabire ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Sabire ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Sabire İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.