İsim Arama

Cabire İsminin Anlamı Nedir? Cabire Ne Demek?

Cabire ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Cabire isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Cabire isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Cabire isminin anlamı nedir? Cabire ne demek?

Cabire isminin anlamı nedir?
  • Cabire isminin cinsiyeti: Kız
  • Cabire isminin kökeni: Arapça
  • Cabire isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Cabire ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Cabire ismindeki harf sayısı: 6
  • Cabire isminin rengi: Pembe
  • Cabire isminin nitelikeri: Huysuz, İnatçı, Sevimli, Yaramaz, Komik, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Cabire

Cabire isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Cabire ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Cabire isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Cabire İsmiyle Uyumlu İsimler

Cabire İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Safire, Nezire, Berire, Semire, Şakire, Fahire, Nehire, Zamire, Mahire, Zakire

Cabire İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Cabbar, Cabir, Azhaire, Grégoire

Cabire ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Cabire İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Cabire İsmi Konulabilir Mi?

Cabire isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Cabire isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Cabire İsmi Caiz Mi?

Cabire ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Cabire isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Cabire İsminin Özellikleri

Cabire isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Cabire İsminin Sayı Analizi

Cabire isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

C: 3
A: 1
B: 2
İ: 12
R: 21
E: 6

Cabire isminin numerolojik değeri: 45

Cabire İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Cabire İsmi İle Akrostiş Şiirler

Canımdan bir parçasın inan hasretim
Aşkı senin yüreğinde tattım ben
Bilirsin bu gönlüm sana aittir
İlk kez sevdiğim kadın sen oldun
Rengarenk hayalleri bana yaşatan
En derinliklerime kök saldın zamansız..

Cabire İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Cabire isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Cabire

Cabire İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Cabire isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Cabire

Cabire İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Cabire isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Cabire

Cabire İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Cabire ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Cabire İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Cabire ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Girişken, Sıcakkanlı, Enerjik, Maceracı, Duygusal olmalarıdır.

Cabire İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Cabire ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, Agresif, Aşırı Duygusal, Kırılgan, Gaddar, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Cabire isminin Notasyonları Nelerdir?

Cabire isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
A: Adana
B: Bolu
İ: İzmir
R: Rize
E: Edirne

Cabire Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
A: Ahmet
B: Behçet
İ: İrfan
R: Rasim
E: Ekrem

Cabire isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
A: Alfa
B: Bravo
İ:
R: Romeo
E: Echo

Cabire isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
A: Aydın
B: Burak
İ: İstif
R: Reis
E: Engin

Cabire İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Cabire ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Cabire ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Cabire ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Cabire İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.