İsim Arama

Sabira İsminin Anlamı Nedir? Sabira Ne Demek?

Sabira ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Sabira isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Sabira isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Sabira isminin anlamı nedir? Sabira ne demek?

Sabira isminin anlamı nedir?
  • Sabira isminin cinsiyeti: Kız
  • Sabira isminin kökeni: Arapça
  • Sabira isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Sabira ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Sabira ismindeki harf sayısı: 6
  • Sabira isminin rengi: Pembe
  • Sabira isminin nitelikeri: Dürüst, İnatçı, Sevimli, Yaramaz, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Sabira

Sabira isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Sabira ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Sabira isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Sabira İsmiyle Uyumlu İsimler

Sabira İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Sabiye, Sabahat, Yakira, Sabrinnisa, Hilaeira, Mahira, Shakira, Adira, Emira, Sabıka

Sabira İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Saba, Sabaoth, Zafira, Sabahaddin, Sabutay, Sabastian, Sabih, Sabahattin, Sabar, Ahira

Sabira ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Sabira İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Sabira İsmi Konulabilir Mi?

Sabira isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Sabira isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Sabira İsmi Caiz Mi?

Sabira ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Sabira isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Sabira İsminin Özellikleri

Sabira isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Sabira İsminin Sayı Analizi

Sabira isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
A: 1
B: 2
İ: 12
R: 21
A: 1

Sabira isminin numerolojik değeri: 59

Sabira İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Sabira İsmi İle Akrostiş Şiirler

Saklarım seni en derin’de.
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Benimde düşlerim ve seninle olan
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Rica ediyorum yüzün düşmesin yere
Aşkını her yerde haykırıyorum ben

Sabira İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Sabira isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Sabira

Sabira İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Sabira isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Sabira

Sabira İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Sabira isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Sabira

Sabira İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Sabira ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Sabira İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Sabira ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Girişken, Sıcakkanlı, Enerjik, Maceracı olmalarıdır.

Sabira İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Sabira ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Agresif, Aşırı Duygusal, Kırılgan, Gaddar olmalarıdır.

Sabira isminin Notasyonları Nelerdir?

Sabira isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
A: Adana
B: Bolu
İ: İzmir
R: Rize
A: Adana

Sabira Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
A: Ahmet
B: Behçet
İ: İrfan
R: Rasim
A: Ahmet

Sabira isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
A: Alfa
B: Bravo
İ:
R: Romeo
A: Alfa

Sabira isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
A: Aydın
B: Burak
İ: İstif
R: Reis
A: Aydın

Sabira İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Sabira ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Sabira ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Sabira ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Sabira İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.