İsim Arama

Sabeen İsminin Anlamı Nedir? Sabeen Ne Demek?

Sabeen ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Sabeen isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Sabeen isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Sabeen isminin anlamı nedir? Sabeen ne demek?

Sabeen isminin anlamı nedir?
  • Sabeen isminin cinsiyeti: Kız
  • Sabeen isminin kökeni: Arapça
  • Sabeen isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Sabeen ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Sabeen ismindeki harf sayısı: 6
  • Sabeen isminin rengi: Pembe
  • Sabeen isminin nitelikeri: Dürüst, İnatçı, Sevimli, Çalışkan, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Sabeen

Sabeen isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Sabeen ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Sabeen isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Sabeen İsmiyle Uyumlu İsimler

Sabeen İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Sabbar, Sabiha, Sabriye, Sabite, Sabira, Sabtechah, Sabahat, Sabıka, Sabahnur, Sabiye

Sabeen İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Sabahattin, Sabir, Sabaoth, Deen, Sabahaddin, Sabutay, Yaseen, Sabastian, Sabi, Saba

Sabeen ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Sabeen İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Sabeen İsmi Konulabilir Mi?

Sabeen isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Sabeen isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Sabeen İsmi Caiz Mi?

Sabeen ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Sabeen isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Sabeen İsminin Özellikleri

Sabeen isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Sabeen İsminin Sayı Analizi

Sabeen isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
A: 1
B: 2
E: 6
E: 6
N: 17

Sabeen isminin numerolojik değeri: 54

Sabeen İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Sabeen İsmi İle Akrostiş Şiirler

Saklarım seni en derin’de.
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Benimde düşlerim ve seninle olan
En büyük sevdam sensin ey yarim
En büyük sevdam sensin ey yarim
Ne olur sende benimle hep benim ol

Sabeen İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Sabeen isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Sabeen

Sabeen İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Sabeen isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Sabeen

Sabeen İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Sabeen isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Sabeen

Sabeen İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Sabeen ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Sabeen İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Sabeen ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Girişken, Sıcakkanlı, Duygusal, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Sabeen İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Sabeen ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Agresif, Aşırı Duygusal, Gereksiz İnatçı, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Sabeen isminin Notasyonları Nelerdir?

Sabeen isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
A: Adana
B: Bolu
E: Edirne
E: Edirne
N: Niğde

Sabeen Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
A: Ahmet
B: Behçet
E: Ekrem
E: Ekrem
N: Nizam

Sabeen isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
A: Alfa
B: Bravo
E: Echo
E: Echo
N: November

Sabeen isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
A: Aydın
B: Burak
E: Engin
E: Engin
N: Neptün

Sabeen İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Sabeen ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Sabeen ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Sabeen ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Sabeen İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.