İsim Arama

Reda İsminin Anlamı Nedir? Reda Ne Demek?

Reda ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Reda isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Reda isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Reda isminin anlamı nedir? Reda ne demek?

Reda isminin anlamı nedir?
  • Reda isminin cinsiyeti: Erkek
  • Reda isminin kökeni: Arapça
  • Reda isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Reda ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Reda ismindeki harf sayısı: 4
  • Reda isminin rengi: Mavi
  • Reda isminin nitelikeri: Komik, Çalışkan, Agresif, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Reda

Reda isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Reda ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Reda isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Reda İsmiyle Uyumlu İsimler

Reda İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Elveda, Neda, Hoşeda, Jaeda, Fareeda, Aleda, Leda, Sueda, Nurseda, Veda

Reda İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Beleda, Bileda, Reda, Bleda

Reda ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Reda İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Reda İsmi Konulabilir Mi?

Reda isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Reda isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Reda İsmi Caiz Mi?

Reda ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Reda isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Reda İsminin Özellikleri

Reda isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Reda İsminin Sayı Analizi

Reda isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

R: 21
E: 6
D: 5
A: 1

Reda isminin numerolojik değeri: 33

Reda İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Reda İsmi İle Akrostiş Şiirler

Rica ediyorum yüzün düşmesin yere
En büyük sevdam sensin ey yarim
Derdime dermanım sensin ey yar
Aşkını her yerde haykırıyorum ben

Reda İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Reda isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Reda

Reda İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Reda isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Reda

Reda İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Reda isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Reda

Reda İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Reda ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Reda İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Reda ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Maceracı, Duygusal, Güçlü, Girişken olmalarıdır.

Reda İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Reda ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gaddar, Gereksiz İnatçı, Güçsüz, Agresif olmalarıdır.

Reda isminin Notasyonları Nelerdir?

Reda isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

R: Rize
E: Edirne
D: Denizli
A: Adana

Reda Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

R: Rasim
E: Ekrem
D: Davut
A: Ahmet

Reda isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

R: Romeo
E: Echo
D: Delta
A: Alfa

Reda isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

R: Reis
E: Engin
D: Deniz
A: Aydın

Reda İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Reda ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Reda ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Reda ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Reda İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 1 yorum yapılmıştır.

Esma Saritas
05.03.2018

Reda ismi tek erkek değil kızlara konulan bı isimde.