İsim Arama

Recai İsminin Anlamı Nedir? Recai Ne Demek?

Recai ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Recai isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Recai isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Recai isminin anlamı nedir? Recai ne demek?

Recai isminin anlamı nedir?
  • Recai isminin cinsiyeti: Erkek
  • Recai isminin kökeni: Arapça
  • Recai isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Recai ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Recai ismindeki harf sayısı: 5
  • Recai isminin rengi: Mavi
  • Recai isminin nitelikeri: Komik, Çalışkan, Huysuz, İnatçı, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Recai

Recai isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Recai ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.

Recai isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Recai İsmiyle Uyumlu İsimler

Recai İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Recai İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Reca, Mordecai, Zaccai, Recai, Recep

Recai ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Recai İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Recai İsmi Konulabilir Mi?

Recai isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Recai isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Recai İsmi Caiz Mi?

Recai ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Recai isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Recai İsminin Özellikleri

Recai isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Recai İsminin Sayı Analizi

Recai isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

R: 21
E: 6
C: 3
A: 1
İ: 12

Recai isminin numerolojik değeri: 43

Recai İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Recai İsmi İle Akrostiş Şiirler

Rengarenk bir dünyasın sen yaşanılacak
Efkar vakti benim için geceler .
Canımdan Can gider sensiz kalırsam
Ay ışığında birgün gökyüzünde dalıp giden sonsuzluk..
İnan seni öyle deli yürekten sevdim

Recai İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Recai isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Recai

Recai İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Recai isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Recai

Recai İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Recai isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Recai

Recai İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Recaizade Mahmut Ekrem: Türk ve Osmanlı Edebiyatı'nın önemli isimlerinden olan Recaizade Mahmut Ekrem, 1896 yılında yazdığı "Araba Sevdası" adlı romanı ile Türk Edebiyatı'nda gerçekçi roman akımının öncülerinden oldu. 19. yy Osmanlı Edebiyatı'nn olan Recaizade Mahmut Ekrem, 1 Mart 1847'de İstanbul'da doğdu. Takvimhane Nazırı Recai Efendi'nin oğlu olan yazar, genç yaşta babasından Arapça ve Farsça öğrendi. 1858 yılında ilköğretimini tamamladıktan sonra eğitimine özel hocalarla devam etti.Makteb-i İrfan'ı bitirdikten so...
  • Recai Akyel: 1 Temmuz 2009 - 30 Haziran 2016 tarihleri arasında Sayıştay Başkanlığı görevini yerine getirmiştir. 18 Ağustos 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanı olarak görevlendirildi.Recai Akyel, 1965 yılında Erzurum’un Şenkaya İlçesinde doğmuştur. Aslen Kırşehirlidir. Yusuf Akyel ve Yakup Akyel adlarında kardeşleri vardır. İlkokul, ortaokul ve Kırşehir’de okudu. Ardından Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden 1987 yılında mezun oldu. Gazi Ünive...
  • Recai Kutan: Türk siyasetçi ve inşaat mühendisi. Recai Kutan, 1930 yılında Malatya'da doğdu. 1952 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi'nden inşaat yüksek mühendisi olarak mezun oldu.1952-1969 yılları arasında Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü'nde Bölge Müdürlüğü ve Genel Müdür Muavinliği görevlerinde bulunan Kutan, bu tarihlerde Türkiye'nin en büyük projesi olan Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) Etüd ve Planlama çalışmalarını yönetti.Kutan, 1969-1977 yılları arasında Tümaş Türk Mühendislik ve M...
Recai İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Recai ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Maceracı, Duygusal, Soğukkanlı, Girişken, Enerjik olmalarıdır.

Recai İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Recai ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gaddar, Gereksiz İnatçı, Tembel, Agresif, Kırılgan olmalarıdır.

Recai isminin Notasyonları Nelerdir?

Recai isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

R: Rize
E: Edirne
C: Ceyhan
A: Adana
İ: İzmir

Recai Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

R: Rasim
E: Ekrem
C: Cemal
A: Ahmet
İ: İrfan

Recai isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

R: Romeo
E: Echo
C: Charlie
A: Alfa
İ:

Recai isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

R: Reis
E: Engin
C: Cemal
A: Aydın
İ: İstif

Recai İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Recai ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Recai ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Recai ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Recai İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.