İsim Arama

Prokhor İsminin Anlamı Nedir? Prokhor Ne Demek?

Prokhor ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Prokhor isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Prokhor isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Prokhor isminin anlamı nedir? Prokhor ne demek?

Prokhor isminin anlamı nedir?
  • Prokhor isminin cinsiyeti: Erkek
  • Prokhor isminin kökeni: Yunanca
  • Prokhor isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Prokhor ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Prokhor ismindeki harf sayısı: 7
  • Prokhor isminin rengi: Mavi
  • Prokhor isminin nitelikeri: Haylaz, Komik, Pozitif, Hayalperest, Tez Canlı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Prokhor

Prokhor isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Prokhor ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Prokhor isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Prokhor İsmiyle Uyumlu İsimler

Prokhor İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Achor

Prokhor İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Ihor, Prokhor, Prophyrios, Nahor

Prokhor ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Prokhor İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Prokhor İsmi Konulabilir Mi?

Prokhor isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Prokhor isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Prokhor İsmi Caiz Mi?

Prokhor ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Prokhor isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Prokhor İsminin Özellikleri

Prokhor isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Prokhor İsminin Sayı Analizi

Prokhor isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

P: 20
R: 21
O: 18
K: 14
H: 10
O: 18
R: 21

Prokhor isminin numerolojik değeri: 122

Prokhor İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Prokhor İsmi İle Akrostiş Şiirler

Prenseslerden bile daha güzelsin
Resimlerinde aşkı buldum ben inan
Olmaz olsun böyle ızdırap
Kaç gün geçti, kaç ay kaç yıl saymadım
Her gece rüyamda görüyorum seni
Olmaz olsun böyle ızdırap
Resimlerinde aşkı buldum ben inan

Prokhor İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Prokhor isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Prokhor

Prokhor İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Prokhor isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Prokhor

Prokhor İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Prokhor isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Prokhor

Prokhor İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Prokhor ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Prokhor İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Prokhor ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Özgüvenli, Maceracı, Sırdaş, Romantik, Sakin olmalarıdır.

Prokhor İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Prokhor ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kendini Beğenmiş, Gaddar, İçine Kapanık, Kıskanç, Panik olmalarıdır.

Prokhor isminin Notasyonları Nelerdir?

Prokhor isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
R: Rize
O: Ordu
K: Kars
H: Hatay
O: Ordu
R: Rize

Prokhor Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
R: Rasim
O: Osman
K: Kadri
H: Hasan
O: Osman
R: Rasim

Prokhor isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
R: Romeo
O: Oscar
K: Kilo
H: Hotel
O: Oscar
R: Romeo

Prokhor isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
R: Reis
O: Oruç
K: Kalyon
H: Halat
O: Oruç
R: Reis

Prokhor İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Prokhor ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Prokhor ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Prokhor ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Prokhor İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.