İsim Arama

Priam İsminin Anlamı Nedir? Priam Ne Demek?

Priam ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Priam isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Priam isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Priam isminin anlamı nedir? Priam ne demek?

Priam isminin anlamı nedir?
  • Priam isminin cinsiyeti: Erkek
  • Priam isminin kökeni: Yunanca
  • Priam isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Priam ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Priam ismindeki harf sayısı: 5
  • Priam isminin rengi: Mavi
  • Priam isminin nitelikeri: Haylaz, Komik, Yaramaz, İnatçı, Uyumlu

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Priam

Priam isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Priam ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.

Priam isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Priam İsmiyle Uyumlu İsimler

Priam İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Miriam

Priam İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Priam, Priel, Aniam, Ahiam, Eliam

Priam ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Priam İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Priam İsmi Konulabilir Mi?

Priam isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Priam isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Priam İsmi Caiz Mi?

Priam ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Priam isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Priam İsminin Özellikleri

Priam isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Priam İsminin Sayı Analizi

Priam isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

P: 20
R: 21
İ: 12
A: 1
M: 16

Priam isminin numerolojik değeri: 70

Priam İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Priam İsmi İle Akrostiş Şiirler

Prenseslerden bile daha güzelsin
Rabbim beni sana bağışlasın
İnan ki yüreğime aşkı sen tattırdın
Anlasana senden ayrı kalamıyorum
Minicik yüreğimi

Priam İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Priam isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Priam

Priam İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Priam isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Priam

Priam İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Priam isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Priam

Priam İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Priam ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Priam İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Priam ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Özgüvenli, Maceracı, Enerjik, Girişken, Zeki olmalarıdır.

Priam İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Priam ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kendini Beğenmiş, Gaddar, Kırılgan, Agresif, Sanat Yönü Başarısız olmalarıdır.

Priam isminin Notasyonları Nelerdir?

Priam isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
R: Rize
İ: İzmir
A: Adana
M: Muş

Priam Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
R: Rasim
İ: İrfan
A: Ahmet
M: Mehmet

Priam isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
R: Romeo
İ:
A: Alfa
M: Mike

Priam isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
R: Reis
İ: İstif
A: Aydın
M: Merih

Priam İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Priam ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Priam ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Priam ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Priam İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.