İsim Arama

Philyra İsminin Anlamı Nedir? Philyra Ne Demek?

Philyra ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Philyra isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Philyra isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Philyra isminin anlamı nedir? Philyra ne demek?

Philyra isminin anlamı nedir?
  • Philyra isminin cinsiyeti: Kız
  • Philyra isminin kökeni: Yunanca
  • Philyra isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Philyra ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Philyra ismindeki harf sayısı: 7
  • Philyra isminin rengi: Pembe
  • Philyra isminin nitelikeri: Haylaz, Tez Canlı, Yaramaz, Gösterişli, Maceracı, Komik, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Philyra

Philyra isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Philyra ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Philyra isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Philyra İsmiyle Uyumlu İsimler

Philyra İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Philippa, Asayra, Philadelphia, Moyra, Büteyra, Philis, Zephyra, Philomena, Hümeyra, Philyra

Philyra İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Philippos, Philos, Khayra, Philo, Özkayra, Phineus, Philon, Phineas, Philipp

Philyra ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Philyra İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Philyra İsmi Konulabilir Mi?

Philyra isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Philyra isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Philyra İsmi Caiz Mi?

Philyra ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Philyra isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Philyra İsminin Özellikleri

Philyra isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Philyra İsminin Sayı Analizi

Philyra isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

P: 20
H: 10
İ: 12
L: 15
Y: 28
R: 21
A: 1

Philyra isminin numerolojik değeri: 107

Philyra İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Philyra İsmi İle Akrostiş Şiirler

Prenseslerden bile daha güzelsin
Her gece rüyamda görüyorum seni
İnan öyle çok sevdim ki seni anlayamazsın
Lafta sözde değil seni çok seviyorum
Yarınlarında görmesende beni
Resimlerinde aşkı buldum ben inan
Artık bu gönül sadece senindir yar

Philyra İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Philyra isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Philyra

Philyra İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Philyra isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Philyra

Philyra İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Philyra isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Philyra

Philyra İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Philyra ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Philyra İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Philyra ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Özgüvenli, Sakin, Enerjik, Yetenekli, Gezgin, Maceracı, Girişken olmalarıdır.

Philyra İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Philyra ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kendini Beğenmiş, Panik, Kırılgan, Obur, Geçmişte Yaşayan, Gaddar, Agresif olmalarıdır.

Philyra isminin Notasyonları Nelerdir?

Philyra isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
H: Hatay
İ: İzmir
L: Lüleburgaz
Y: Yozgat
R: Rize
A: Adana

Philyra Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
H: Hasan
İ: İrfan
L: Lokum
Y: Yahya
R: Rasim
A: Ahmet

Philyra isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
H: Hotel
İ:
L: Lima
Y: Yankee
R: Romeo
A: Alfa

Philyra isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
H: Halat
İ: İstif
L: Levent
Y: Yılmaz
R: Reis
A: Aydın

Philyra İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Philyra ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Philyra ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Philyra ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Philyra İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.